حزب توده ایران

اطلاعیه دبیرخانه کمیته مرکزی درباره برگزاری دومین پلنوم کمیته مرکزی

رفقای گرامی
دومین نشست کمیته مرکزی حزب تودهٔ ایران، پس از ششمین کنگره حزب،  در آبان ماه ۱۳۹۳ برگزار شد. نشست با سرود حزب و یکدقیقه سکوت به احترام یاد و خاطره همه جان‌باختگان راه آزادی و عدالت اجتماعی کار خود را با بررسی گزارش هیئت سیاسی درباره آخرین تحولات ایران و جهان آغاز کرد.

اعلامیهٔ کمیتهٔ مرکزی حزب توده ایران، به ‌مناسبتِ هفتاد و سومین سالگرد تأسیس حزب تودهٔ ایران

حزب مبارزان راه آزادی و عدالت، حزب پیکارگران خستگی ناپذیر تحقق حقوق کارگران و زحمتکشان، حزب مبارزان ضد استعمار، حزب پایه گذاران جنبش زنان، حزب پیشگامان جنبش جوانان و دانشجویی، و حزب منادیان اتحاد عمل نیروهای آزادی خواه  هفتاد و سه ساله شد!

در استکهلم - سوئد ۷۳ سالگی حزب توده ایران را جشن می‌گیریم

۷۳ سالگی حزب تودهٔ ایران را جشن می‌گیریم.

استکهلم، شنبه چهارم اکتبر، در کتابخانه سولنتونا

ساعت ۱۸ تا ۲۳

در وین - اتریش ۷۳ سالگی حزب توده ایران را جشن می‌گیریم

۷۳ سالگی حزب تودهٔ ایران را جشن می‌گیریم.

بخش ۸ وین، شماره ۲۳ آلبرت گاسه ، شنبه چهارم اکتبر

ساعت۱۹:۰۰ تا پاسی از شب

اعلامیهٔ کمیتهٔ مرکزی حزب توده ایران، به‌مناسبتِ بیست‌وششمین سالگردِ فاجعهٔ ملی ـ کشتارِ زندانیانِ سیاسی

تا رژیمِ «ولایت‌فقیه» پابرجاست، آمران و مُجریانِ کشتارِ هولناک هزاران زندانیِ سیاسی همچنان به تجاوز به حقوقِ مردم ما ادامه خواهند داد!

بیانیه کمیته مرکزی حزب تودة ایران در همبستگی با خلق ستمدیده فلسطین : به جنگ و کشتار در خاورمیانه خاتمه دهید!

حزب توده ایران هم زبان با نیروهای صلح طلب و ترقی خواه جهان بر این باور است که هیچ دلیل و بهانه ای نمی تواند آدم ربایی و قتل فجیع سه جوان اسرائیلی را توجیه کند و طبیعی است که همه کسانی که در این جنایت دست داشته اند باید به دست عدالت سپرده شوند.  ما در عین حال اقدام اسرائیل به مجازات جمعی یک خلق، با ارتکاب جنایت های مخوفی از جمله بمباران یک دهکده مسکونی و کشتار 18 زن و کودک و غیر نظامیان فلسطینی را به شدت محکوم می کنیم

بیانیه کمیته مرکزی حزب توده ایران در رابطه با یورش ارگان های امنیتی به فعالان کارگری کشور

بر اساس گزارش های منتشر شده نیروهای امنیتی و سرکوبگر رژیم امروز، با نقض آشکار قانون کار و موازین بین المللی،  در حالی که کارگران و فعالان سندیکایی کشور در جشن بزرگ خود شرکت جسته بودند، شماری از آن ها را دستگیر و به بازداشت گاه ها روانه کردند.
نیروهای امنیتی رژیم در حالی به فعالان کارگری کشور یورش آوردند که رئیس دولت ”تدبیر و امید“، با عوام فریبی از زمینه سازی برای ” ایجاد تشکل‌های مدنی، مردمی و انجمن‌های خاص در میان کارگران، آزاد و بدون مشکل باشد تا آنها بتوانند از طریق تشکل‌ها و جمعیت‌های آزاد خود صدایشان را به گوش مسئولان برسانند.“  سخن می گفت.

بخش هایی از پیام کمیته مرکزی حزب تودة ایران به مناسبت 80 مین سالگرد بنیانگذاری حزب کمونیست عراق

در 11 فروردین ماه (31 آوریل) حزب کمونیست عراق هشتاد ساله شد. کمونیست های عراقی و هواداران و دوستداران حزب یوسف سلمان یوسف (رفیق فهد) و حسین ال-رادی (رفیق سلام عادل) و شهدای نامدار مبارزه برای صلح، دموکراسی و سوسیالیسم در عراق به این مناسبت جشن های باشکویی را در بغداد و شهرهای یزرگ عراق و همچنین در پایتخت های جهان برگزار کردند که در طی آن جنبه های مختلف مبارزه دشوار حزب در طول این هشت دهه مورد توجه قرار گرفت.

شادباشِ نوروزیِ کمیتة مرکزی حزب تودة ایران نوروزتان مبارک و پیکارتان بر ضدِ استبداد و تاریک اندیشی پیروز باد!

هم میهنان گرامی!
کمیتة مرکزی حزب تودة ایران، فرارسیدنِ نوروز و  آغاز سال  ۱۳۹۳ خورشیدی را به شما صمیمانه تبریک می‌گوید. برگزاریِ جشن نوروز، سنت کهن و خجستة نیاکان ما، جشن نو شدن و چیرگی بر کهنگی و فرارسیدنِ فصل بهار و جشن پیروزی روشنایی بر تاریکی است. ایرانیان نوروز را در درازنایِ هزاران سال در حکمِ نماد نو شدنِ طبیعت و درعین‌حال پیروزیِ مبارزة توده‌های کار و پیکار، پیروزیِ کاوة آهنگر بر ضحاک جشن گرفته‌اند و با وجود تلاش غاصبان و اشغال‌گرانی که در طول قرن‌های بسیار بر میهن ما حکومت کردند، این سنت خجسته همچنان پابرجاست.

اعلامیة کمیتة مرکزیِ حزب توده ایران، به‌مناسبتِ هشتم مارس، روزِ جهانیِ زن: پیروز باد مبارزة جنبشِ زنانِ ایران برای رهایی از ستمِ جنسی و دستیابی به برابریِ حقوق

زنان آگاه و مبارز!
کمیتة مرکزیِ حزب تودة ایران، فرارسیدنِ هشتم مارس، روزِ جهانیِ زن، را به شما تبریک می‌گوید. هشتم مارس، نمادِ درخشان بیش از یک سده پیکارِ تاریخی و قهرمانانة زنان جهان برای رهایی از بندهایِ ستم جنسی و طبقاتی، و دست یافتن به برابریِ اجتماعی، اقتصادی و سیاسی، است.

Top