مسایل سیاسی روز

ديدار نماينده کميته مرکزي حزب تودة ايران با اعضاي گروه «متحد چپ» در پارلمان اروپا


در پي دعوت گروه پارلماني »متحد چپ« اروپا، که در برگيرنده 41 نماينده پارلمان از 16 حزب چپ و12 کشور اروپاپي است، نماينده کميته مرکزي حزب ما در جلسه ويژه يي در مقر پارلمان اروپا، در استراسبورگ، حضور يافته و نمايندگان اين گروه پارلماني را در جريان آخرين تحولات ميهن ما قرار داد.

در آغاز جلسه رفيق فرانتس لوتز، رهبر گروه پارلماني چپ ضمن سخنان کوتاهي به مبارزات حزب اشاره کرد و از حضور نماینده حزب ما در اين نشست استقبال کرد.
نماينده کميته مرکزي حزب ما در سخنان خود ضمن اشاره به تحولات اخير ايران و از جمله برگزاري »انتخابات« رياست جمهوري سال گذشته و برگماري احمدي نژاد به مقام رياست جمهوري به بررسي سياست هاي اتخاذ شده از سوي ارتجاع در ماه هاي اخير پرداخت. او با اشاره به بالا گرفتن موج اختناق و سرکوب در ایران حمله به سنديکاهاي مستقل کارگري، از جمله دستگیری فعالان سندیکای کارگران شرکت واحد، تهاجم به نهادهای دانشجویی و دانشجويان آزادي خواه و همچنين تهاجم خشن گزمگان رژيم به تظاهرات مسالمت آميز زنان ايران در 22 خرداد ماه، و دستگيري شماري از فعالان زنان را به عنوان نمونه های مشخصی از تشدید اختناق ذکر کرد. وي در بخش ديگري از سخنان خود سياست هاي ماجراجويانه رزيم در ماه هاي اخير را پرده استتاري براي پنهان ساختن ماهيت سرکوبگرانه سياست هاي داخلي خواند و در پایان به وضعیت منطقه به سياست هاي مخرب و ماجراجويانه امپرياليسم در خاورميانه، خصوصاً اشغال نظامي افغانستان و عراق، اشاره کرد. نماينده حزب ضمن اشاره به ضرورت تخفیف تشنج و بحران در منطقه از جمله گفت که هرگونه برخورد جدید نظامی در منطقه عواقب به شدت خطرناکی براي کل جهان در بر خواهد داشت.
در بخش پایانی نشست نماينده کميته مرکزي حزب ما ضمن تشکر از دعوت گروه پارلماني چپ متحد به سئوالات گوناگون نمایندگان پارلمان اروپا پاسخ داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا