مسایل سیاسی روز

کارزار بین المللی حزب تودة ایران در دفاع از صلح و دموکراسی در ایران

ما رژیم ایران را فرا می خوانیم که به حقوق بشر و حقوق دموکراتیک شهروندان ایران احترام بگذارد و به کنوانسیون های سازمان ملل در رابطه با حقوق بشر، و مسئولیت های خود تحت موافقتنامه های بین المللی گردن بگذارد. تهدید جنگ و درگیری خاورمیانه را دربر گرفته است. ایالات متحده، اتحادیه اروپا و متحدین ناتویی آنان از جنگ و فشار نظامی به مثابه ابزار اصلی برای به زانو در آوردن و به تسلیم کشیدن مخالفان شان استفاده می کنند. اختلاف نظر بین دولت ایالات متحده و رژیم ایران بر سر مسئله صنایع هسته ای ایران اساساً به پرده استتاری برای بد تر شدن شدید اوضاع آزادی های سیاسی و حقوق بشر در ایران بدل شده اند.
ما در ماه های اخیر شاهد این بوده ایم که به موازات خصمانه تر شدن لحن اظهارات ایالات متحده در مورد ایران، نقض حقوق بشر و تضییقات در این باره در ایران تشدید شده است. جنبش سندیکایی مورد حمله قرار گرفته است و تعدادی از مطبوعات مستقل تعطیل شده اند، به منظور به خاموش کردن صدای جنبش دانشجویی به آن حمله شده است، و روشنفکران و شخصیت های برجسته بازداشت شده اند.
ما احزاب و سازمان های امضاء کننده تهدیدات ایالات متحده بر علیه ایران را محکوم کرده و مخالفت خود با هرگونه مداخله ای در مسائل داخلی ایران را اعلام می داریم. ما معتقدیم که اختلافات بین دو کشور باید بطور دیپلماتیک و بر پایه منشور سازمان ملل حل شود.
ما رژیم ایران را فرا می خوانیم که به حقوق بشر و حقوق دموکراتیک شهروندان ایران احترام بگذارد و به کنوانسیون های سازمان ملل در رابطه با حقوق بشر، و مسئولیت های خود تحت موافقتنامه های بین المللی گردن بگذارد. ما خواهان آزادی تمام زندانیان سیاسی در ایران هستیم. ما تهدید به جنگ را محکوم می کنیم و حمایت خود از همه کوشش ها برای ارتقاء صلح و خلع سلاح واقعی در خاورمیانه اعلام می کنیم.

احزاب امضاء کننده:
آکل- قبرس
حزب کمونیست آلمان
حزب کمونیست ایالات متحده آمریکا
حزب کمونیست اسپانیا
حزب کمونیست اسرائیل
حزب دموکراسی و سوسیالیسمِ الجزایر
حزب کمونیست ایرلند
جبهه آزادی بخش خلق بحرین
حزب کمونیست بریتانیا
حزب کمونیست بلژیک
حزب کمونیست بنگلادش
حزب کمونیست بوهیمیا و موراویا (جمهوری چک)
حزب کمونیست پرتغال
جنبش التجدید (حزب کمونیست ) تونس
حزب کمونیست سوئد
حزب کمونیست سوریه
حزب کمونیست شیلی
حزب کمونیست کانادا
حزب کمونیست کلمبیا
حزب کمونیست کاتالونیا
حزب استقلال و کارسنگال
حزب کمونیست عراق
حزب کمونیست فرانسه
حزب کمونیست نروژ
سازمان جوانان کمونیست نروژ
حزب کمونیست یونان
حزب سیناسپیسموس (اتحاد چپ) یونان
حزب کمونیست هند
حزب کمونیست فنلاند
حزب کمونیست لهستان
حزب کمونیست در دانمارک
حزب کمونیست های ایتالیا
حزب کمونیست لوکزامبورگ
حزب کمونیست های مکزیک
حزب کمونیست خلق های اسپانیا
حزب توده ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا