مسایل بین‌المللی

بیانیه شورای جهانی صلح درباره تهاجم نظامی اخیر ایالات متحده آمریکا به درون خاک سوریه

شورای جهانی صلح تهاجم نظامی اخیر ایالات متحده آمریکا به خاک سوریه، در حوالی مرزهای این کشور با عراق را٬ در حکم نقض صریح قوانین بین المللی٬ شدیداٌ محکوم می کند.
نقض تمامیت ارضی سوریه از سوی ایالات متحده آمریکا، عملیات نظامی در داخل خاک یک کشور دیگر، سیاست های خاورمیانه ای یی همراه با اشغال مستمر عراق و افغانستان از سوی آمریکا و هم پیمان هایش٬ و نسل کشی مستمر در اراضی اشغالی فلسطین٬ بار دیگر منش امپریالیستی ایالات متحده آمریکا را اثبات می کند.
این تجاوز ٬علاوه بر این٬ نشان می دهد که ایالات متحده آمریکا و ناتو از به اصطلاح «خاورمیانه بزرگ» وتهدید بر ضد ملت ها و کشورهای مستقل منطقه چه تلقی یی دارند.
ما هر گونه فکر نقشه هایی در آینده به منظور حمله به ایران را، به هر دستاویزی ٬ طرد می کنیم ٬ و از مردم صلح دوست جهان می خواهیم که گوش به زنگ بمانند.
شورای جهانی صلح این سیاست ها را محکوم می کند٬ و عقب نشینی کامل همه نیرو های اشغالگر از خاورمیانه، و ازجمله از بلندی های جولان در سوریه ٬ را خواستار است.
ما تاکید می کنیم که صلح در منطقه تنها با تشکیل یک کشور آزاد و مستقل فلسطینی در درون مرزهای ۱۹۶۷ و با پایتختی شرق اورشلیم می تواند به دست آید.

هیئت اجرائیه شورای جهانی صلح
آتن٬ ۷ آبان ۱۳۸۷
۲۸ اکتبر ۲۰۰۸

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا