جوانان و دانشجویان

مبارزه دانشجویان بر ضد رژیم ولایت فقیه : جنبش دانشجویی متحد استوار جنبش کارگری

اعتراضات پی درپی و دامنه دار دانشجویان به سیاست وعملکرد رژیم ولایت فقیه علی رغم اعمال فشار سیستماتیک به جنبش دانشجویی درسراسر کشور جریان دارد. به گزارش خبرنامه امیرکبیر، صدها تن از دانشجویان دانشگاه صنعتی بابل واقع دراستان مازندران از ساعت 8 صبح روز شنبه 22 فروردین دراعتراض به اقدامات ارگان های مختلف رژیم ولایت فقیه دست به تحصن و اعتصاب غذا زدند. خبرنامه امیرکبیر دراین باره گزارش داد، اعتراض به بازداشت دانشجویان و خواست های دیگر سبب اعتصاب و تحصن دانشجویان است. دانشجویان روز یکشنبه، تحصن روزدوم خود را با اعتصاب غذای گسترده آغاز کردند. بیش از 800 تن از دانشجویان دراین اعتصاب غذا شرکت کرده و غذای امروز خود را به بهزیستی اهدا کردند …. درطول اعتصاب و راه پیمایی شعارهایی نظیر، دانشجو می میرد ذلت نمی پذیرد و زندانی سیاسی آزاد باید گردد سر داده شد. همچنین دانشجویان شعار می دادند، حراست زور نمی خواهیم ، رییس مزدور نمی خواهیم – مرگ بر دیکتاتور و ضمن راه پیمایی حمایت خود را از دانشجویان دربند اعلام می کردند.
علاوه بر مازندران، درروز 24 فروردین، دانشجویان دانشگاه آزاد تبریز تجمع گسترده ای را در اعتراض به مرگ سه دانشجوی دختر سازمان دادند. درجریان این تجمع اعتراضی که صدها دانشجو درشهر تبریز درآن شرکت داشتند، دانشجویان دانشگاه آزاد خواست تشکیل شورای صنفی را طرح و برای آن توماری را به امضاء رساندند.
ماموران امنیتی و نیروهای انتظامی به شکل وسیع درمقابل این تجمع آرام دانشجویی صف آرایی کرده و به تهدید و تحریک دانشجویان مبادرت می کردند . همچنین ماموران لباس شخصی از ساختمان های مجاور محل تجمع به فیلم برداری مشغول بودند.
در دانشگاه اصفهان گروهی از دانشجویان ضمن اعتراض به رفتار حراست و بسیج دانشجویی خواستار انحلال کمیته های انضباطی شده و اعلام داشتند درصورت ادامه فشارها دست به اعتصاب زده و از رفتن به کلاس های درس خودداری خواهند کرد.
بعلاوه درماه گذشته ده ها حرکت اعتراضی دردانشگاه های شیراز، سنندج، اهواز و رشت صورت پذیرفت که طی آن برای مهار اعتراضات رو به گسترش، تعدادی از دانشجویان دردانشگاه های رشت، سنندج و اهواز به کمیته انضباطی فراخوانده شده و مورد تهدید قرار گرفتند.
اکنون خواست آزادی دانشجویان دربند، انحلال کمیته های انضباطی، برچیده شدن حراست از دانشگاه ها و حق ایجاد تشکل های صنفی مستقل دردانشگاه های سراسر کشور از سوی دانشجویان اعلام و برای آن فعالیت پرشوری انجام می پذیرد.
افزایش فشارها به جنبش دانشجویی به دلیل همین فعالیت خستگی ناپذیر و مهار نشدنی است.دانشجویان با هوشیاری و ضمن حفظ اتحاد و همبستگی مبارزه دلیرانه خود بر ضد رژیم ولایت فقیه را ادامه می دهند و دراین مبارزه ملی، متحد جنبش کارگری و بخش جدایی ناپذیر و موثر جنبش مردمی محسوب می شوند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا