اعلامیه ها

اعلامیه شماره 3 کمیته مرکزی حزب توده ایران


درود آتشین به مردم قهرمان ایران!

حضور میلیونی توده ها در تظاهرات شکوهمند بر ضد رژیم ولایت فقیه

هم میهنان مبارز!

در تاریخ سراسر مبارزه میهن کهنسال ما، روز درخشان دیگری به ثبت رسید. مردم دلیر و هوشیار ایران درصفوفی فشرده و در یک نمایش پرشکوه و مسالمت آمیز، استبداد و ارتجاع حاکم را به چالش گرفته و در برابر دولت دروغ و تزویر وابسته به ولی فقیه و کودتای واپس گرایان، اراده و نیروی لایزال خود را به نمایش گذارند. تظاهرات میلیونی امروز توده ها درسه دهه اخیر بی سابقه بوده است!
راه پیمایی عظیم مردم که به دعوت میرحسین موسوی و بررغم صدور مجوز از سوی وزارت کشور برپا شد، بار دیگر ثابت کرد که، صدای مردم ایران را نمی توان به زور سرنیزه و با فریب خاموش ساخت. برخورد کودتاچیان با این حماسه بزرگ گویای هراس ارتجاع حاکم است. شب پیش از برگزاری تظاهرات، مزدوران ولی فقیه و گزمگان مسلح رژیم با یورش وحشیانه به خوابگاه های دانشجویی در تهران و اصفهان تلاش کردند فضای جامعه را متشنج ساخته تا در سایه آشوب و اغتشاش کور مانع از تجلی اراده میلیون ها ایرانی شوند. در لحظه کنونی برنامه مرتجعان کودتاچی، مهار و خنثی ساختن جنبش مردمی به هر شکل ممکن است. گشودن آتش بر روی تظاهرات مسالمت آمیز امروز تهران و شهرهای دیگر کشور و کشته و زخمی شدن عده زیادی از مردم، به خوبی اهداف و نیات شوم واپس گرایان را ثابت می کند. ارتجاع حاکم به خوبی می داند، حضور میلیونی توده ها مانع اصلی تثبیت کودتا بوده و خواست ابطال انتخابات که در تظاهرات امروز به روشنی اعلام شد، به پشتوانه این نیروی پرتوان امکان پذیر است.
در این زمینه باید با هوشیاری سیاست ولی فقیه و جناح هوادار احمدی نژاد را افشا کرد، موضع گیری تازه علی خامنه ای در مورد رسیدگی به شکایت های موسوی و کروبی، صرفا یک عقب نشینی تاکتیکی برای ضد حمله جدید به جنبش و جدا کردن بخش هایی از اصلاح طلبان از جنبش مردمی و سرکوب نهایی نیروهای آزادیخواه، اصلاح طلب و مردم معترض است. واگذار کردن امر بررسی تقلبات گسترده در انتخابات به شورای نگهبان ارتجاع، یعنی یکی از نهادهای سازمان ده تقلبات گسترده و همیار کودتای ضد مردمی احمدی نژاد مانند واگذار کردن امر دادخواهی به یکی از مجرمان اصلی است. طرح باز شماری آرا آشکارا توطئه رسوای رژیم ولایی برای خاموش کردن خشم مردم معترض و فرستادن آنها به خانه هایشان برای عبور از این بحران بی سابقه ای است که گریبانش را فراگرفته است.
باید با تکیه بر نیروی مردمی حاضر در صحنه ارتجاع حاکم را وادار به عقب نشینی کرد. خواست ابطال فوری و بدون قید و شرط نتایج تقلبی انتخابات، در کنار آزادی بدون قید و شرط همه دستگیر شدگان روز های اخیر و همچنین محاکمه مزدوران مسلحی که به نیروهای معترض مردمی حمله کرده اند و مسبب خشونت های دهشتناک روزهای اخیرند، از جمله خواست های اساسی جنبش مردمی در لحظه حساس کنونی است. حضور نامزدهای اصلاح طلب موسوی و کروبی در تظاهرات میلیونی و تاکید بر ابطال انتخابات به نوبه خود سبب تقویت جنبش مردمی شده و دستاورد ارزنده ای در اوضاع حساس کنونی قلمداد می شود.
هم میهنان آزاده!
به اعتراضات خود به دور از خشونت که خواست مرتجعان است به هر شکل و با استفاده از همه روش ها ادامه دهید. یگانه راه مقابله با کودتای مزدوران گوش به فرمان ولی فقیه، حضور پر شور و میلیونی شما در صحنه است. خواست به حق ابطال انتخابات تنها با مبارزه و تلاش خستگی ناپذیر و هوشیاری شما در برابر توطئه های رژیم امکان پذیر است!

درود پرشور بر مردم دلیر ایران
پیروز باد مبارزه توده ها برضد کودتای ارتجاع حاکم
درود بر شهدای راه آزادی و عدالت!

کمیته مرکزی حزب توده ایران
25 خرداد ماه 1388

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا