مسایل سیاسی روز

لحظه به لحظه با پیکار دلیرانه جنبش مردمی (66)

در پی افشای موضوع محرز شدن تجاوز به این کمیته
افزایش تهدید علیه اعضای کمیته ویژه مجلس
نامه هشداردهنده‌ی اعظم طالقانی به نمایندگان مجلس: شکنجه‌گران و قاتلان باید معرفی و محاکمه شوند
درباره خبر خاک‌سپاری مخفیانه شهدا
فشار بر حسن خمینی برای لغو سخنرانی خاتمی در حرم امام

در پی افشای موضوع محرز شدن تجاوز به این کمیته
افزایش تهدید علیه اعضای کمیته ویژه مجلس

یک روز پس از آنکه یکی از اعضای کمیته ویژه مجلس از محرز شدن تجاوز با باتوم و شیشه نوشابه به بازداشت‌شدگان خبر داد، اکنون خبر می‌رسد که برخی اعضای مستقل این کمیته به شدت تحت فشار و مورد تهدید قرار گرفته‌اند.

بر اساس اطلاعات رسیده به «موج سبز آزادی»، نمایندگان عضو کمیته ویژه مجلس برای پیگیری وضعیت بازداشت شدگان اخیر، از قبل به شدت تحت فشار بودند، اما این فشارها با افشاگری دیروز سایت رسمی فراکسیون اقلیت مجلس (پارلمان نیوز) بالا گرفته است.

در همین راستا، یک منبع پارلمانی به «موج سبز آزادی» خبر داده که از زمان تشکیل این کمیته توسط علی لاریجانی، برخی اعضای آن که بارها با تهدیدهای پیدا و پنهان مواجه شده‌اند، تک تک نزد رئیس مجلس رفته و استعفای خود را از عضویت در این کمیته اعلام کرده‌اند، اما لاریجانی از آنها خواسته که فعلا موضوع استعفا را مسکوت بگذارند و به کار خود ادامه دهند.

گفته می‌شود پرویز سروری، مسئول این کمیته که آشکارا به محافل کودتا نزدیک است، اطلاعات دریافتی این کمیته را به جای اعلام به مسئولان ذی‌ربط، به عوامل کودتا اطلاع می‌دهد تا آثار جنایت‌ها را از بین ببرند و یا مدعیان و معترضان را با تهدید به سکوت وادار کنند.

لازم به ذکر است این کمیته که توسط لاریجانی و با هماهنگی شورای عالی امنیت ملی تشکیل شده، با کمیته حقیقت یاب مجلس متفاوت است.


نامه هشداردهنده‌ی اعظم طالقانی به نمایندگان مجلس:
جمهوری اسلامی به اصلاح گسترده نیاز دارد؛ شکنجه‌گران و قاتلان باید معرفی و محاکمه شوند
متن نامه اعظم طالقانی خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی چنین است:

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
«لَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَيِّنَاتِ وَأَنزَلْنَا مَعَهُمُ الْكِتَابَ وَالْمِيزَانَ لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ…» (حدید آیه 25)
(به راستى [ما] پيامبران خود را با دلايل آشكار روانه كرديم و با آنها كتاب و ترازو را فرود آورديم تا مردم به انصاف برخيزند…)

مراقب خشم سنگین خدا باشید!

همانطور که مستحضرید رابطه ما با مردم ایران از سال‌های قبل انقلاب و بعد از انقلاب به گونه‌ای بوده که قطره‌ای از دریا بودیم که جدا نشدیم، زیرا آموخته‌ایم اگر قطره از دریا جدا ‌شود به سرعت خشک می‌شود؛ از اینرو پیوسته در میان مردم و با مردم همزیستی داشته و داریم و آنان از ما انتظار دارند در مقابل تضییع حقوقشان سکوت نکنیم، بطور مداوم از حقوق آنان دفاع کنیم، البته این از الطاف و نعمتی است که خدا بر ما منت گذارده و اگر تا کنون قصوری داشته‌ایم از خالق یکتا و مردم طلب بخشش می‌کنیم؛ به این جهت آنچه در این نوشته می‌خوانید مطالب و شکوائیه مردم و انعکاس افکار عمومی است و در واقع از زبان ملت رنج کشیده این مرز و بوم است:

با توجه به آنچه گفته شد مهمترین نکات مورد نظر مردم عبارت است از اینکه پس از دو ماه که بر سر این ملت خطرها گذشته و هزینه‌ها پرداخته‌اند، خون‌های پاکی که بر خیابان‌ها ریخته شده، وجود بازداشتگاههای غیررسمی که یکی از آنها مانند کهریزک شناخته شده و دستگیری فعالان خوشنام سیاسی- اجتماعی- فرهنگی و دانشجوئی که جز بازجوئی و بازجو رنگ آفتاب را ندیده‌اند؛ دستگیری بیش از چهار هزار نفر از شهروندان این سرزمین، برگ‌های سیاهی را در تاریخ ما ثبت کرد. مردم انتظار دارند مراجع دینی، نخبگان سیاسی- فرهنگی و بخصوص نمایندگان مجلس شورای اسلامی با قدرت و شجاعت همّ خود را بکار بندند و پشتیبان ملت باشند و این رسالت را بنحو احسن به انجام رسانند و اگر روزی گرفتار شدند و مانند نخبگان سیاسی فعلی هرچه در دادگاهها بگویند نه تنها خدشه‌ای به موقعیت آنان وارد نمی‌شود بلکه به لحاظ تاریخی و آینده موقعیت آنان بیش از گذشته تثبیت می‌گردد.

هنگامی که رئیس دفتر آقای احمدی‌نژاد اظهار می‌کند: «معتقدم براي آمدن حضرت حجت، لازم نيست در كره زمين همه مسلمان باشند. ما به اين نتيجه رسيده‌ايم كه براي آماده‌كردن جهان براي ظهور حضرت، نمي‌توانيم از ادبيات ديني استفاده كنيم. چون همزباني ايجاد نمي‌كند. بايد سراغ ادبيات مشترك انساني برويم و به اين دليل بايد از ادبياتي همه‌فهم مانند عدالت، ظلم‌ستيزي، مهرورزي و يگانه‌پرستي استفاده كنيم.» و به تحليل اين مطلب پرداخت كه نمي‌شود همه انسان‌ها را مسلمان كرد. وي ادامه داد: «با توجه به علائم دوران ظهور مانند تكرار نام حضرت در مجامع و منابر، معتقديم كه در دوران ظهور هستيم.» مشايي همچنين به نقش خود به عنوان معاون اول كه قرار بود در زمينه‌سازي ظهور فعاليت داشته باشد، نيز اشاراتي نموده؛ و درباره آراي احمدي‌نژاد گفت: «از 24 ميليون راي احمدي‌نژاد، 20 ميليون منتقد به نظام هستند كه در اين انتقاد خود حتي از آن 13ميليون هم جدي‌تر هستند، چرا كه آن 13ميليون فقط دولت احمدي‌نژاد را زير سوال بردند، ولي اين 20ميليون به كل روند سال‌هاي گذشته پيش از احمدي‌نژاد نه گفتند و در حقيقت احمدي‌نژاد در اين ميان فقط چهار ميليون رأي ايجابي دارد.» دادگاههای نمایشی برنامه‌ریزی قبلی که ایشان تحلیل می‌کند را تأئید می‌کند و در این تحلیل تمام سعی و تلاش اینست که اداره کشور توسط خادمین آن و رهبران خلاف بوده است این پروژه تبعاتی را در پی خواهد داشت زیرا تغییر باید با اراده و مشیت الهی که جز عدالت را برنمی‌تابد، همراه گردد.

او می‌گوید: «آقای احمدی‌نژاد فقط چهارمیلیون رأی داشته و بیست میلیون رأی به منتقدان نظام تعلق دارد» آیا مفهوم این اعلام نظر این نیست که کل نظام که وابسته به امام و مقام رهبری و مسئولین اداره‌کننده‌گان سی‌سال انقلاب از جمله خود آقای احمدی‌نژاد که چهار سال رئیس قوه مجریه بوده خلاف کرده‌اند؟! چرا در مقابل این اعتقاد یعنی زیر سوال بردن نظام جمهوری اسلامی، هیچکس اعتراضی ننمود و منتقدین که در واقع جمعیت آگاه جامعه مترقی است و معترضین به تقلب در انتخابات (که عصاره تخلفات می‌تواند باشد) باید توسط اوباش و اشرار آزار ببینند آنهم با این شرایط که حتی خانواده‌ها از عده‌ای از آنان هیچگونه اطلاعی ندارند امثال تاج‌زاده، زیدآبادی، بهزاد نبوی، قوچانی و… چه بر سر آنان آمده است؟!

مردم می‌پرسند که شما نمایندگان مردم از سخنان موسوی، کروبی و خاتمی که صدا و ناله وجدان فعلی جامعه ماست چرا حمایت نمی‌کنید و بجای رسیدگی مو‌به‌مو اظهارات آنان و بقول محمد مطهری(فرزند شهید مطهری) این دمل چرکین که اگر از قبل با آن برخورد می‌شد کار به اینجا نمی‌کشید اقدام جدی نمی‌کنید و برای تعالی بخشیدن نظام کار نمی‌کنید، مگر شما نمایندگان انتصابی هستید؟! برای افکار عمومی اینگونه تصور شده که شما با مردم آنهم مردم رنجدیده همخوانی ندارید.!!

مردم یکپارچه به نظام جمهوری اسلامی وفادارند اما معتقدند که نظام جمهوری اسلامی اگر متعالی نگردد و تعالی‌بخش نباشد یعنی به حقوق و خواست برحق مردم اصالت ندهد چه چیزی از آن باقی می‌ماند که باید حفظ شود؟! حفظ نظام یعنی چه؟! نزدیکترین فرد به دولت همه چیز را با این اظهارات تمام خونهای ریخته شده در انقلاب و فداکاریها را به زیر سوال برده، امنیت دارد! ولی کسانی که در این سی‌سال کم یا زیاد و به هر شکلی سوابق و خدماتی داشته‌اند باید درون زندان‌های رسمی و غیررسمی مخوف و ناامنی بسر برند! آیا این معترضین که فقط سوالشان این بود که رأی ما را کجا بردید؟ ما به کسی رأی ندادیم که نمی‌دانیم با ذخایر ارزی و بیت‌المال ما چه کرده، هیچ‌گاه به میلیاردها گم شده پاسخ نداده و نمی‌دهد؟ چرا رأس حاکمیت با اینکه وضع مالی دولت که برای هیچکس شفاف نیست هم از ایشان دفاع می‌کنند؟ این رفتارها یعنی چه؟ مردم سوال می‌کنند آیا در این میلیاردها پول گم شده شریکید؟

تاریخ ما پر است از فرقه‌هائی که به قدرت رسیدند و با استبداد حکومت کردند بعد هم مشخص شد که ساخته پرداخته بیگانگان بودند انتشار کتاب‌های «دهه ظهور» و کتاب مشابه آن به زبان عربی که در لبنان انتشار یافته و آزادانه به فروش می‌رسد با اینکه مطالب داخل این کتاب‌ها عجیب و خطرناک بنظر می‌رسد هیچ نهاد دولتی مرتبط اعتراضی به انتشار آن ننموده است در این کتابها ظاهر آقای احمدی‌نژاد را شبیه فرمانده کل قوای امام زمان دانسته، سیدمحمد خاتمی ترور می‌شود، آقای احمدی‌نژاد مأموریت دارند قدس را نجات دهند و بعد هم با ناتو قراردادی منعقد خواهد شد که شبیه صلح حدیبیه خواهد بود و سنی‌کشی و … شروع می‌شود کسانی که این کتاب‌ها را دیده‌اند و خوانده‌اند نگران از وجود فرقه‌ای هستند که تمام سرمایه‌های ملی را به هدر دهد و کشور را نابود کند چون این فرقه از روایاتی بهره می‌گیرد که برای علما و جامعه مذهبی ایران خطراتی دارد.

به هر حال نمایندگان محترم، نگرانی و اضطراب مردم جدی است اگر شما صادقانه وشجاعانه تلاش نکنید، آقایان کروبی و موسوی را حمایت نکنید، شکنجه‌گران و کسانی که مرتکب فجایع تجاوز جنسی و یا به شهادت رساندن جوانان و زندانیان معترض شده‌اند دستگیر، محاکمه، مجازات و به مردم معرفی نکنید این ملت اعتمادشان کاملاً نسبت به شما زائل خواهد شد. آنها می‌گویند هنگامی که کمیته تحقیق و تفحص به زندان مراجعه نمود و بعضی از زندانیان مطالبی را به کمیته گفتند پس از رفتن آنان این افراد را از آنجا بردند و یکی از آنها مشخص نیست که چه بر سرش آمده است، از این جهت شما باید از قوه‌قضائیه بخواهید به شاهدان و کسانی که به این مصیبت‌ها گرفتار شده‌اند، امنیت داده شود و در مجلس حاضر شوند و برای همه نمایندگان توضیح دهند تا این دمل چرکین که سال‌هاست رشد کرده نیشتر زده شود.

آنان از زندانهای غیر رسمی می‌گویند و این بسیار برای آبروی نظام اسلامی مضر است باید شما جلوی این موقعیت خطرناک را بگیرید. چنانچه شما که نمایندگان این ملت هستید قائل به انقلاب مخملی یا رنگی باشید و این اعتراض دردناک را با تحلیل مذکور ارزیابی کنید و به این نکته توجه نکنید که این ملت واقعاً به شما رأی داده است و از سه سال قبل تاکنون بیش از شما خطرات و آسیب‌هایی که به نظام وارد شده را می‌فهمید و دلسوزانه و مشفقانه بدون آموزش و با رعایت موازین اخلاقی و رعایت حقوق یکدیگر از دو هفته قبل از انتخابات تا کنون پا به صحنه گذارده‌اند، شهید دادند، زندانی دادند و به این در آن در می‌زنند تا خبری از زندانی خویش بدست آرند و اغلب دست خالی و به قول شاهدین در گرمای تابستان و دوری و بی‌خبری از عزیزشان به ناله و نفرین می‌پردازند و ناامیدانه برمی‌گردند و هیچگونه عکس‌العمل خشونت‌باری از آنان سرنمی‌زند و با روی آوردن به حضرت حق و دوری از شرک و پلیدی و صبورانه مقاومت می‌کنند. خشم سنگین خدا مستقیماً شامل شما خواهد شد، اطلاعاتی را که افکار عمومی از محیط خود دارند و دل‌های پردردشان را از بی‌کسی فقط در دل شب و فقط با او به نجوا می‌گذارند تسلی می‌دهند این دلسوختگان همه فکر و ذکرشان سرنوشت کشور و ملت است اگر کسانی هم از این شرایط سوءاستفاده کنند بدیهی و طبیعی است، حاکمیت نباید وجود چنین بستری را مهیا کند. اگر کمی به جامعه‌شناسی ایران آشنا باشیم در این دوران، بزهکاری، جنایت، ناهنجاری‌های اخلاقی و روانی و اجتماعی بسیار کاهش یافته بود و جامعه در واقع فضای سلامت سال 57 را تنفس کرد که دشمنان حق، نفس‌گیرشان کرد. ملت نشان داد که می‌تواند در فضای سالم و صادق در جامعه‌ای آزاد شایستگی خود را به اثبات رساند.

طلبه‌ای می‌گوید: «اگر احمدي نژاد در انتخابات رياست جمهوري به پيروزي نمي‌رسيد، يك جريان نفاق درست مانند جريان ابوبكر در صدر اسلام ايجاد مي‌شد. بايد دانست كه مفهوم سيادت كه مفهومي ارزشي است نيز در تاريخ اسلام نفاق‌زا بوده است زيرا سادات در تاريخ اسلام نقش لردها در تاريخ اروپا را دارند. ما در اسلام مدل اشرافيگري اروپايي را نداريم ولي بايد گفت كه مدل ديگري كه در اسلام داريم اشرافيگري نسبي است كه آن سيادت است. سيادت از سوي خدا تنها به طايفه بني‌هاشم داده شده است و به رغم اينکه گفته مي‌شود سادات بني‌زهرايي هستند، بايد گفت که سادات غير بني‌زهرايي نيز داريم.»او با تأکيد بر اينکه در طول تاريخ سادات غير بني‌زهرايي همواره تلاش‌هايي براي آميخته‌شدن با سادات بني‌زهرايي داشته‌اند، گفت: «کساني مانند بني‌عباسي‌ها خواستند با استفاده از جريان سادات و با تقلب، قدرت را در دست بگيرند. آنها با اين شعار که ما پسر عموي اهل‌بيت هستيم، توانستند خود را اينگونه جلوه داده و حکومت را در دست بگيرند.» او افزود: «همان‌هايي که ادعا دارند آقا را آقا کردند، همان کارهاي صدر اسلام را انجام مي‌دهند که بايد به آنها گفت از تاريخ درس بگيريد.» وي تصريح کرد: «اين آقايان به اندازه بچه‌هاي مارکسيست قبل از انقلاب که زير شکنجه نيروهاي ساواک تحمل کرده و بعضاً دير اعتراف کرده، نبودند. نيروهاي ساواکي به وسيله رژيم صهيونيستي آموزش مي‌ديدند. بچه‌هاي اطلاعات به اندازه ساواک نيستند. او ائتلاف مقابل احمدي‌نژاد را به ائتلاف طلحه، زبير و معاويه تشبيه کرده و می‌گوید: «چون در يک طرف آقا و سرباز او حضور داشتند، مقابل آنها ائتلاف کردند. آيا نفاقي بدتر از اين مي خواهيد؟» و در پاسخ به پرسش دانشجويي مبني بر اينکه مانند حضرت علي پس از جنگ جمل که با عايشه رفتار مناسبي انجام داده، اقدام کنيم، گفت: «جريان عايشه را حضرت علي له کرد و او را سر جايش نشاند، اما هيچگاه به وي توهين نکرد. امام علي مقابل آنها لشکر کشيد و تک‌تک آدم‌هاي آن را کشت.» او بعد با لبخند ادامه می‌دهد: «انگار ما هم همين کار را مي‌کنيم. يک عايشه در اين نظام پيدا مي‌كنيم، سربازهاي او را مي‌كشيم و قلع و قمع مي‌کنيم، اما با خودش کاري نداريم. البته نه اينكه او را مي‌آوريم و پيش‌نماز و فرمانده مي‌کنيم!!!»

مراجع، عقلاً، علما و نمایندگان محترم مردم ملاحظه فرمایید: کدام استاد این طلبه را چنین آموزش سطحی و کینه‌توزانه داده است و طی این سی‌سال چقدر قلع و قمع کرده‌اند که افکار عمومی می‌گوید در این مدت ایران همیشه دچار خشم سنگین بوده است کشورهایی را که مدعی کافر بودنشان هستیم بارها عفو عمومی داده‌اند و ما در رعب و ترس زندگی کردیم. ننگ بر چنین استادانی که ترویج خشونت و کشتار می‌کنند.

افکار عمومی می‌گوید این نمایندگان که قانون به آنها حق داده با قوه مجریه و قوه قضائیه از طریق انجام مصوبات، نظارت، سوال، استیضاح و طرح عزل نمائید چرا به وظایف خود عمل نمی‌کنند مطمئن باشید ما هیچگاه فروپاشی را به مصلحت نمی‌دانیم و این همه تلاش هم برای همین است

آنها به این اعتقاد رسیده‌اند که شما به وظیفه نمایندگی‌تان عمل نمی‌کنید و اگر وجدان الهی شما فعال بود حتی جان خود را برای حفظ حقوق مردم می‌دادید همانطور که شهادت علی‌(ع) شهادت می‌دهد. مردم می‌گویند که رفتارهای خشونت‌آمیز قوه‌قضائیه و ضابطین آنها بیش از همه به رفتارهای خشونت‌آمیز کشورهای کمونیستی و بسیار بدتر از زندان ابوغریب می‌باشد خشونت و شکنجه آن هم به خاطر خدا !!!

پاسخ کسانی که حقوق مردم را نادیده می‌گیرند در واقع حقوق الهی را نادیده گرفته‌اند و بزودی به عذاب الهی گرفتار خواهند شد! چرا شما نمایندگان هیچگونه اعتراضی به 27هزار میلیارد تومان مطالبه معوقه بانک‌ها و تخصیص هشت هزار میلیارد تومان وام به90 نفر نداشته‌اید و متأسفانه هیچگونه اقدامی برای دریافت این بیت‌المال صورت نمی‌گیرد آیا شما نباید در این گونه موارد به حد شرعی و مجازات قائل نیستید؟! علی(ع) با عقیل چه کرد؟

ملت می‌گویند چگونه است بجای آنکه آقای کروبی که دلسوزانه برای جمهوری اسلامی فریاد می‌زند و عمق فاجعه را رو کرده تا آبروی اسلام را حفظ کند آنچه می‌گوید می‌دانید آنها مستند است، از او می‌خواهید اثبات کند!

از ابتدای انقلاب این منطق که نقد نکنید، ساکت شوید، جمهوری اسلامی تضعیف می‌شود، شما حرف‌های دشمنان را می‌زنید؛ سبب شد که عده‌ای بدتر از بیگانگان در داخل چنان ریشه‌ای بدوانند و دملی شوند که نیشتر زدن به آن امروز بسیار مشکل می‌باشد و این روش دقیقاً بر خلاف شیوه رسول‌الله(ص) و سنت ائمه بوده و نتیجه آن مفاسدی شده که اصلاح آن برنامه گسترده‌ای را می‌طلبد. دستگیری شکنجه‌گران و قاتلین و محاکمه و مجازات و معرفی آنها به مردم و اعلام زندانهای غیررسمی و جمع شدن آنها، ضروری است نه آنکه آنان را اخراج کنید اینان آبروی جمهوری اسلامی را چنان به خطر انداخته‌اند که از بیگانگان مخالف جمهوری اسلامی به مراتب خطرناک‌ترند مردم انتظار دارند با اجرای عدالت جلوی فروپاشی را بگیرید و معتقدند دشمن در آستین است.

ماه علی(ع) است! در قلمروی حکومت علی (ع) خلخال از پای یک زن غیرمسلمان به زور درآوردند. هنگامی که این خبر به علی رسید، برآشفت و فریاد برآورد که اگر امروز مرد مسلمانی از شنیدن این خبر، از تأسف بمیرد، نه تنها قابل سرزنش نیست بلکه سزاوار است که بمیرد! (خطبه27نهج‌البلاغه) و برای آنان آرزوی مرگ می‌کند، امروز دینداری مانند آتش کف دست می‌باشد دینداران و عرفا جلوه خدا را در مردم و جلوه مردم را در الله می‌دانند با این شرایط همه ما باید آرزوی مرگ کنیم که این خود ظهوری از خشم سنگین خداست. «نمایندگان محترم بسیار بسیار وقایع دردناکی وجود دارد که شما می‌دانید و باید برای حفظ جمهوری اسلامی از خودگذشتگی نمائید».

همدرد شما ملت
اعظم طالقانی شهریور 1388


نام فرستنده را پاك كنيد
درباره خبر خاک‌سپاری مخفیانه شهدا
حنیف مزروعی

خبر به خاک سپاری مخفیانه شهدا چند روزی است که در سطح رسانه‌های مختلف انعکاس وسیع یافته و سایت نوروز پایگاه اطلاع رسانی جبهه مشارکت ایران اسلامی به عنوان رسانه‌ای که اقدام به انتشار این خبر نموده در معرض حملات و تکذیب‌ها قرار گرفته است.

در این جا سعی خواهم کرد به عنوان یک روزنامه‌نگار و کسی که مسئولیت سایت نوروز را تا این لحظه در دست دارد شرح دهم که چگونه این خبر به دست آمد و این ماجرا از ابتدا چه بود و چگونه به اینجا رسید.

1- در تاریخ 21 تیرماه یکی از مادران قربانیان حوداث پس از انتخابات به خبرنگار نوروز اطلاع داد که در سردخانه شهید امین زاده واقع دراسلامشهر تهران که یکی از بزرگترین سردخانه‌های صنعتی کشور است تعدادی جسد نگاه داری می‌شده. او گفت هنگامی که در جستجوی عزیز گمشده اش در این سردخانه بوده تعداد زیادی جسد دیده که بر روی هم ریخته شده بود و مشاهدات این مادر برمی گشت به دو روز پیشتر یعنی تاریخ 19 تیرماه.

2- در تاریخ 21 تیرماه نوروز اقدام به انتشار اظهارات این مادر کرد، اما از آنجایی که مستندات کافی برای دفاع از این خبر در دست نبود در خبر ذکر شد که “شنیده شده است”.

3- پس از انتشار این خبر همکاران سایت نوروز اقدام به جمع آوری مستندات مربوط به این خبر کردند و از جمله اینکه ما بنا به شهادت برخی پرسنل سردخانه شهید امین‌زاده متوجه شدیم که در همان شب انتشار خبر سردخانه تعداد قابل توجهی رفت و آمد غیرطبیعی به محل این سردخانه صورت گرفته و خودروها چیزهایی را از سردخانه به بیرون منتقل کرده‌اند.

4- در روزهای پس از انتشار خبر نیز گزارش‌هایی به دست ما رسید مبنی بر اینکه برخی جنازه‌های تحویل داده شده به خانواده قربانیان یخ زده بوده و در تصاویری که از این شهیدان منتشر شد و در سایت نوروز نیز منتشر گردید و متعلق است به شهید بهزاد مهاجر کاملا مشخص است که جسد این شهید فرم و قالب یخ زده گرفته در حالیکه به هیچ عنوان اجسادی که در پزشکی قانونی نگهداری می شوند حتی بعد از گذشت 40 روز به این صورت در نمی آیند و این مسئله صحت خبر نوروز مبنی بر نگهداری در یک سردخانه صنعتی را تایید کرد.

5- براساس ادامه پیگیری‌ها ما به این نتیجه رسیدیم که در شب 21 تیرماه تعداد قابل توجهی خودرو که متعلق به سازمان بهشت زهرا نبوده اند اجسادی را به بهشت زهرا منتقل کرده اند و البته در همان زمان نیز گزارش هایی از انتقال برخی اجساد به شهرهایی مانند اصفهان و حواشی تهران هم بود که تا این لحظه ما نتوانسته ایم هیچ سندی در این خصوص بدست بیاوریم. اما در خصوص بهشت زهرا براساس گزارش برخی پرسنل این مرکز تایید شده است که در تاریخ های 21 و 24 تیرماه تعدادی خودروی غیراستاندارد که برای حمل و نقل اجساد مورد استفاده قرار نمی گیرند به بهشت زهرا رفت و آمد داشته اند.

6- با پیگیری های انجام شده مشخص شد که در قطعه جدیدالتاسیس 302 که در نقطه ای حدودا خارج از محدوده قدیمی بهشت زهرا واقع است و آن طرف اتوبان جاده قدیم بهشت زهرا می شود محلی وجود دارد که اجساد به آنجا برده و در آنجا بدون نام و نشان دفن شده اند.

7- براساس این اطلاعات ما یک هفته پیش از اعلام این خبر توانسته بودیم تمامی مستندات و ادله را جمع آوری کنیم و حتی در همان زمان تمامی شماره جوازهای دفن را نیز در اختیار داشتیم. به جهت حساسیت های این خبر ابتدا با مسئولین بهشت زهرا تماس گرفتیم. ولی هیچکدام در آن زمان نه خبر را تایید و نه رد کردند و پاسخ قانع کننده ای به ما ندادند.

8- در نهایت جمع بندی اعضای تحریریه سایت نوروز به این نقطه رسید که با توجه به اینکه خانواده های زیادی در روزهای پس از انتخابات همچنان در انتظار بازگشت عزیزانشان هستند و از محل آنها اطلاعی ندارند، برای استیفای حقوق کشته شدگان بهترین راه حل انتشار جزئیاتی از این واقعه است و ما با پذیرفتن تمامی هزینه های مترتب بر انتشار این گزارش، در تاریخ 31 مردادماه خبر را منتشر نمودیم.

9- در همان روز 31 مرداد مجید نصیرپور عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در واکنش به این خبر نوروز گفت که مجلس مسئله دفن دسته جمعی کشته شدگان را پیگیری می کند. این مسئله برای ما بسیار مایه امیدواری شد که یک نماینده اعلام کرده که مسئله بررسی می شود.

10- اما با کمال تعجب در همان روز فرهاد تجری عضو کمیسیون امنیت ملی و کمیته پیگیری وقایع بازداشتگاهها و بازداشت شده ها اعلام کرد که این خبر صد در صد دروغ است. تکذیب آقای تجری در حالی صورت گرفت که تنها ساعاتی از انتشار این خبر توسط نوروز گذشته بود و ایشان می توانستند حداقل برای اطمینان از خبر نوروز قدم رنجه کرده و نگاهی به قطعه ای که مورد مدعایمان بود بکنند و بعد تکذیب کنند اما بدون هیچ تحقیقی اعلام کردند که این خبر دروغ است و همه مسایل در بازداشتگاه ها شفاف بوده و ابهامی وجود ندارد. گویا فراموش کرده بودند که مدتی پیش به صلاحدید رهبری و به خاطر شرایط غیر استاندارد، دستور تعطیلی بازداشتگاه کهریزک صادر شده بود و هنوز هم اصرار داشتند ابهامی در مورد بازداشتگاه ها وجود نداشته است!

11- ما در سایت نوروز سعی کردیم در گزارش اول خود به صورت مختصر به این مسئله بپردازیم اما پس از این تکذیب برای اثبات مدعایمان اقدام به انتشار شماره جوازهای دفن نمودیم تا مشخص شود بدون سند خبر را اعلام نکرده ایم.

12- روز گذشته نیز در کمال تعجب رئیس سازمان بهشت زهرا اقدام به تکذیب این خبر نمود که جز اظهار تاسف نمی‌توان در مورد آن نظری داد. ایشان اگر سری به قطعه 302 بزنند خودشان مشاهده خواهند کنند که چند قبر در این قطعه وجود دارد که نام متوفی در آن درج نشده است. در حالی براساس روال کار بهشت زهرا همیشه وقتی شخصی فوت می‌کند و جواز دفن صادر می شود یک پلاک کوچک به متوفی تعلق می گیرد که در آن نام کامل به علاوه شماره قطعه و سایر اطلاعات مرتبط ذکر می‌شود. در فیلمی که همکاران نوروز تهیه کرده‌اند به وضوح مشخص است برخی از قبرها نامی ندارند در حالیکه برخی دیگر که متعلق به مردم عادی است با نام و مشخصات می‌باشد.

13- آقای حمیدرضا کاتوزیان عضو کمیته پیگیری مسائل بازداشتگاهها و بازداشت شده ها اعلام کرده اند که حاضر هستند این مسئله را پیگیری کنند. ما نیز به شدت از این امر استقبال می کنیم و حاضر هستیم بخشی از مستندات منتشر شده و منتشر نشده خود را در اختیار این کمیته یا هر کمیته بی طرف دیگری قرار دهیم.

14- در پایان به ذکر این مطلب بسنده می‌کنم که کاری که ما در این قضیه انجام دادیم وظیفه مان به عنوان روزنامه نگار بود. یک روزنامه نگار وظیفه دارد در مورد اخبار مهمی که به دستش میرسد تحقیق وکنکاش کند و هرگاه از واقعیت آن کسب علم کرد اقدام به انتشار آن نماید و از این جا به بعد برعهده مراجع قانونی و حقوقی است که با پیگیری مسئله حقایق را روشن و عاملان را مجازات کنند
منبع: دفتر بی مخاطب


فشار بر حسن خمینی برای لغو سخنرانی خاتمی در حرم امام
سلام: خبر می رسد آقایان میر حسین موسوی و مهدی کروبی برای حضور در مراسم احتمالی سخنرانی سالانه ی سید محمد خاتمی در حرم امام خمینی (ره) اعلام امادگی کرده اند.
برخی نهادهای امنیتی و مسوولان قضایی تلاش می نمایند از سخنرانی سید محمد خاتمی در شب های قدر که در حرم امام ایراد می گردد ممانعت به عمل آورند.

به گزارش خبرنگار رویداد فشار بر سید حسن خمینی نوه امام خمینی (ره) برای حذف نام سید محمد خاتمی از جمع سخنرانان شب های قدر به شدت افزایش یافته است.

یک منبع آگاه گفت که مسولان امنیتی و برخی مقامات قضایی از احتمال حضور میلیونی مردم در سخنرانی خاتمی به شدت نگران هستند.
این منبع اگاه افزود: با توجه به فضای بوجود آماده و اثرات منفی پخش اعترافات فعالان سیاسی و اجتماعی و خشم عمومی ، اعلام خبر سخنرانی آقای خاتمی در حرم امام خمینی منجر به حضور صدها هزار نفر از معترضان برای اعلام حمایت از اصلاح طلبان و و دهن کجی به این دادگاه های نمایشی خواهد شد.

در همین حال خبر می رسد آقایان میر حسین موسوی و مهدی کروبی برای حضور در مراسم احتمالی سخنرانی سالانه ی سید محمد خاتمی در حرم امام خمینی (ره) اعلام امادگی کرده اند.

لازم به ذکر است که نوه آیت الله خمینی ازشرکت در مراسم تنفیذ حکم احمدی نژاد همانند چند تن از دیگر بزرگان نظام خودداری نمودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا