مسایل سیاسی روز

بزرگترین معامله تاریخ بورس ایران و تصاحب مخابرات توسط سپاه پاسداران

در اوایل شهریور ماه امسال رسانه های همگانی به نقل از معاون سازمان خصوصی سازی جمهوری اسلامی اعلام داشتند، جزییات بزرگترین معامله تاریخ بورس که مربوط به واگذاری بلوک 51 درصد مخابرات است، تشریح گردید.
خبرگزاری فارس دوم شهریور ماه گزارش داد: ”معاون سازمان خصوصی سازی واگذاری بلوک 50 درصد بعلاوه یک سهم مخابرات معادل 22 میلیارد و 936 میلیون و 827 هزار و 827 سهم را توضیح داد، با توجه به انحصاری بودن سهام مخابرات قیمت هر سهم آن 340 تومان و ارزش کل سهام 79 هزار میلیارد ریال برآورد شده، تخفیف دراصل مبلغ معامله، کاهش کل سود فروش اقساطی و افزایش طول مدت پرداخت اقساط تا چند سال بدون احتساب سود فروش اقساطی از جمله این تسهیلات و مشوق های مالی است که در واگذاری وخصوصی سازی نصیب خریداران می شود.“ درنخستین گزارش ها نامی از خریدار و یا خریداران به چشم نمی خورد. درحقیقت برخی خبرگزاری ها و پایگاه اینترنتی که توسط کودتاچیان اداره می شوند، تعمدا از ذکر نام خریدار امتناع می کردنند. اما با گذشت چند روز نام بزرگترین شرکت یا بنگاهی که قرار است بزرگترین معامله تاریخ بورس را انجام دهد روشن گردید، بنیاد تعاون سپاه پاسداران!
پایگاه خبری-تحلیلی سلام 5 شهریور ماه اعلام کرد: ”بنیاد تعاون سپاه پاسداران قصد دارد در یک معامله بزرگ با تشکیل کنسرسیومی سهام 50+1 درصدی مخابرات ایران را خریداری کند …. بنیاد تعاون سپاه مجموعه ای از موسسات مختلف اقتصادی و تجاری است که از آن جمله می توان به شرکت مهندسی افق صابرین، موسسه مالی و اعتباری انصار، موج نصرگستر و ده ها موسسه و شرکت مشابه نام برد. این بنیاد نظامی همچنین 45 درصد سهام گروه بهمن، 4 درصد سهام گروه سایپا و 25 درصد سهام پتروشیمی کرمانشاه را درماه های اخیر خریداری کرده است.“
سپاه پاسداران برای تصاحب مخابرات ایران که برپایه ابلاغیه اصل 44 صورت می گیرد، با حمایت دولت ضد ملی احمدی نژاد از امکانات شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی-شستا- بطور غیر قانونی استفاده می کند. کنسرسیومی که قرار است که مخابرات ایران را درچنگ خود بگیرد متشکل از بنیاد تعاون سپاه، شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی-شستا- و چند شخص حقیقی خارجی است که به عنوان سرمایه گذار مشارکت فعالی درخرید مخابرات خواهد داشت.
قبل از این موضوع یعنی واگذاری مخابرات ایران که تشکیلاتی حساس و حیاتی درکشور محسوب می گردد، سپاه پاسداران از طریق بازار بورس و حمایت ولی فقیه و دولت احمدی نژاد، تراکتور سازی تبریز و مجتمع صنعتی صدرا را تصاحب کرده بود. اینک باواگذاری سهام شرکت مخابرات ایران، همه بخش های آن از تلفن ثابت، موبایل (اپراتور اول)، ارتباطات دیتا و زیر ساخت های صنعتی و فنی آن از دولت به بخش خصوصی دلال و غیر مولد یعنی سپاه پاسداران انتقال می یابد و برتوان و امکانات مالی و فنی این ارگان نظامی-امنیتی افزوده می گردد.
بدون کمترین تردید، سپاه پاسداران که از طراحان و مجریان کودتای انتخاباتی و عامل سرکوب و خون ریزی های اخیر قلمداد می شود، در دومین دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد، با دست بازتری به غارت و چپاول ثروت ملی مبادرت کرده و بیش از پیش به مداخله درحیات سیاسی و اقتصادی کشور می پردازد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا