مسایل سیاسی روز

لحظه به لحظه با پیکار دلیرانه جنبش مردمی (82)

چهار راه حجاب در تسخیر موج سبز
موج سبز مانع از حمله گروهک فشار به سید محمد خاتمی شد
برنامه‏ریزی برای دستگیری کروبی و موسوی، پس از راهپیمایی روز قدس
چهار راه حجاب در تسخیر موج سبز
موج سبز مانع از حمله گروهک فشار به سید محمد خاتمی شد

پارلمان‌نیوز: گروهک فشار در برنامه‌ای از قبل تعیین شده به سوی سیدمحمد خاتمی حمله ور شدند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس«پارلمان‌نیوز»، از ساعتی پیش رئیس جمهور همیشه محبوب کشورمان، سید محمد خاتمی در میان هزاران نفر از مردم حامی جنبش سبز در مسیر خیابان حجاب به سمت میدان فلسطین حاضر شد.

در حالی‌که حضور سیدمحمد خاتمی با استقبال بسیار گسترده مردم روبرو شده بود «گروهک فشار» به رهبری ابوالفضل شریعتمداری، «آقازاده» حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه تندروی کیهان با اطلاع قبلی از مسیر عبور خاتمی ناگهان به او حمله کردند، در لحظات ابتدایی آنها عمامه فرزند فاضل و باتقوای امام راحل را بر زمین انداختند و قصد ضرب و شتم رئیس دولت اصلاحات را داشتند.

با توجه به جمعیت انبوه مردم، بلافاصله مردم در برابر این گروهک تندرو ایستادند و جواب این تعرض را به خوبی به آنها دادند.

هچنین پلیس ضدشورش با حضور به موقع مانع از ادامه تحرکات غیراخلاقی و ضد انسانی این گروهک شد.

بعد از این حمله، خاتمی مجبور به ترک راهپمایی روز قدس شد.

نکته جالب آنکه مردم حامی جنبش سبز در پاسخ به بلندگوها که مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا را سر می‌دادند یکصدا و با صدایی بسیار بلند شعار مرگ بر روسیه را سر می‌دادند.

گفتنی است از ساعت 9 صبح امروز حضور نیروهای پلیس در خیابان‌های منتهی به میدان انقلاب بسیار چشمگیر بود و تا این لحظه این نیروها توانسته‌اند مانع از اخلال عده‌ای «گروهکی» در راهپمیایی امروز شوند.

چهارراه حجاب نیز از ساعت 10صبح امروز در تسخیر موج سبز قرار دارد اما برخی نیروهای حاضر در محل این موج را به سمت خیابان کریمخان هدایت می‌کند و مانع از ادامه مسیر آنها به سمت دانشگاه تهران می‌شود.

خبرهای رسیده از راهپمایی امروز تهران حاکی از آن است که مهدی کروبی نیز در میان استقبال پرشور مردم و در میان حلقه‌ای که مردم برای جلوگیری از هرگونه تعرضی به دور او زده‌اند از میدان هفت‌تیر به سمت دانشگاه تهران در حال حرکت است.پس از زمینه‏چینی‏های صورت گرفته
برنامه‏ریزی برای دستگیری کروبی و موسوی، پس از راهپیمایی روز قدس

به گفته یک منبع آگاه، نیروهای امنیتی بر اساس زمینه‏چینی‏های صورت گرفته قصد دارند پس از برگزاری راهپیمایی روز قدس میرحسین موسوی و مهدی کروبی را دستگیر کنند.

این منبع آگاه در ادامه به پایگاه خبری نوروز گفت: الزام دستگاه‏های دولتی به دادن مرخصی به کارکنان خود در روزهای شنبه و دوشنبه این هفته برای خالی‏شدن شهر و مساعد کردن زمینه برای انجام این دستگیری‏ها ارزیابی می‏شود.

وی همچنین احتمال داد که با توجه به زمینه‏چینی‏های صورت گرفته و برای ایجاد بهانه‏ای برای این دستگیری‏ها، درگیری‏های از پیش برنامه‏ریزی شده‏ای نیز در روز قدس ایجاد خواهد شد تا بعدا به جنبش سبز مردم نسبت داده شوند.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا