مسایل سیاسی روز

همبستگی با کارگران و مبارزان راه آزادی

نامه دبیرخانه فدراسیون جهانی اتحادیه های کارگری
نامه دبیرکل حزب کمونیست بریتانیا

به آزادی‌های سندیکایی در ایران احترام بگذارید!
فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری، با اطلاع از شرایط در زندان رجایی‌شهر[کرج]، بار دیگر تمکین به آزادی‌های دموکراتیک، و احترام به حقوق سندیکائی، همچنان که در همه کشورها رعایت می‌شود، را تقاضا می‌کند. هیچ کارگری را نمی توان به‌دلیل فعالیت اتحادیه‌‌ای [در اتحادیه‌های کارگری] به زندان انداخت. ما آزادیِ همه فعالان اتحادیه‌های کارگری و رهایی آنان از زندان‌های ایران را خواهانیم.
دبیرخانه فدراسیون جهانی اتحادیه های کارگری
آتن، یونان- ۷ تیرماه ۱۳۹۲

به:‌ رهبر جمهوری اسلامی ایران، آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای
۲7 ژوئن ۲۰۱۳ (۶ تیرماه ۱۳۹۲)

عالی‌جناب،
مقصود از نوشتن این یادداشت، اعلام نگرانی شدید ما نسبت به مرگ سندیکالیست ایرانی، افشین اسانلو است که در روز ۳۰ خردادماه، در حالی که در زندان رجایی‌شهر کرج در بازداشت و زیر مراقبت مسئولان زندان بود، جان خود را از دست داد.
آقای اسانلو فقط ۴۲ سال سن داشت، و حتّی ماهِ پیش از فوتش، گزارش شده بود که در وضعیت سلامتی خوبی به‌سر می‌برد. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، او از زمان بازداشتش در سال ۱۳۸۹، چندین بار مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار گرفته است. به همین دلیل، ما از شما می‌خواهیم که نسبت به انجام تحقیقی همه‌جانبه درباره مرگ آقای اسانلو اقدام کنید.
رخدادهایی از این قبیل، دل‌نگرانی و دلواپسی عمیقی را در جنبش سندیکایی بریتانیا موجب می‌شود و کار سازمان‌هایی مثل حزب ما را که خواهان عادی کردن روابط با ایران، پایان دادن به تحریم‌ها، و جلوگیری از هرگونه تهدید به دخالت نظامی در ایران‌اند، بسیار دشوار می‌کند.امیدواریم که دولت شما بتواند از راه آزاد کردن همه زندانیان سیاسی، و تضمین آنکه در آینده شاهد مرگ‌هایی مثل مورد آقای اسانلو نخواهیم بود، به بازسازی روابطی نوین یاری رساند.
با احترام،
رابرت گریفیتز، دبیرکل حزب کمونیست بریتانیا

به نقل از “نامه مردم”، شماره 924، 10 تیرماه 1392

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا