مسایل بین‌المللی

آخرین اعلامیهٔ حزب کمونیست مصر

پیروز باد انقلاب مردم بزرگ مصر حزب

ما به مناسبت پیروزی درخشان و عظیم مردم قهرمان مصر بر نیروهای استبداد، فرقه‌گرایی و عقب‌ماندگی به آنها تبریک می‌گوید. امروز مردم بزرگ ما برگ ننگینی از تاریخ خود را پاره کردند و به دور ریختند تا مسیر نوینی را به سوی تحقق هدف‌های انقلاب بزرگ خود، یعنی دموکراسی، کرامت انسانی، عدالت اجتماعی و یک جامعهٔ مدنی نوین تکثرگرا و آزاد از سر گیرند. آنها رئیس جمهوری را از کار برکنار کردند که به سوگند خود وفادار نماند، پیمان‌شکنی کرد و منافع میهن و مردم را زیر پا گذارد. به این ترتیب، مردم نبرد و انقلاب مداوم خود را که از ۲۵ ژانویهٔ ۲۰۱۱ (۵ بهمن ۸۹) آغاز شده بود تا شکلی از حکومت را برقرار کند که بیشتر منطبق بر آرمان‌ها و آرزوهای آنها و سرشت تمدن باستانی شکوهمند آنها باشد، ادامه دادند.
این پیروزی بدون ارادهٔ قاطع، پیگیری خستگی‌ناپذیر، و تظاهرات بی‌سابقهٔ ده‌ها میلیونی مردم به مدت چندین روز، به همّت توده‌های به‌پاخاسته، به سرانجام نمی‌رسید. نیروهای مسلّح دلاور ما بار دیگر از خود گذشتگی عمیق و وفاداری مطلق خود به ملّت و به حق آنها برای داشتن یک زندگی آزاد و شایسته را ثابت کردند. چنین بود که آنها به خواست‌های مردم پاسخ دادند، با پیکار انقلابی آنها همراه شدند، و به عنوان سپر دفاعی آنها و نیرویی که مجری هدف‌ها و خواست‌های آنهاست، جانب آنها را گرفتند.
این تلاش اعجاب‌انگیز و درخشان جوانان مبارز مصری بود که با آرمان‌خواهی بلندپروازانهٔ خود، با آگاهی و هوشیاری خود، و با شناخت جاافتاده و کارآزمودهٔ خود بار دیگر انقلاب را به حرکت درآوردند، و جان تازه‌یی به انقلاب دادند؛ انقلابی که بر اثر نقشه‌های سپاهیان تاریکی تن و جانش خسته شده بود. جوانان مصری با راه‌اندازی کارزار «تمرّد» و گردآوری امضا، الهام‌بخش توده‌های مردم و موجب رها شدن انرژی بی‌کران آنها و مشوّق تشدید فعالیت آنها شدند.
طرح «نقشهٔ راه» اعلام شده برای آیندهٔ کشور که مورد توافق همهٔ نیروهای سیاسی، جوانان انقلابی، نیروهای مسلّح، رهبران نهادهای دینی مصر، شیخ الازهر و پیشوای کلیسای سنت‌مارک است، با سرشت، سنّت‌ها و هویّت ملّت صاحب‌تمدن ما بیگانه نیست.
«نقشهٔ راه» آینده راه را برای تصحیح مسیر انقلاب به سوی تدوین یک قانون اساسی دموکراتیک مدنی مطابق با آرمان‌های ملّت ما، و تشکیل یک دولت ملّی تکنوکرات در خلال مرحلهٔ انتقالی کاملاً باز کرد. حزب ما خواهان اولویت دادن به اقدام فوری در راستای تحقق خواست‌های طبقات زحمتکش و تأمین حق آنها برای داشتن یک زندگی شایسته و امن است.
حزب ما همچنین خواستار آن است که مُرسی و دیگر رهبران گروه او و متحدان تروریست آنها که در ایجاد ترس و وحشت در میان مردم و ترور و ریختن خون آنها دست داشتند، بی‌درنگ به دست عدالت سپرده شوند.
حزب کمونیست مصر مردم مصر را فرامی‌خواند که میدان‌ها را خالی نگذارند و هشیاری خود را حفظ کنند تا پیروزی کامل انقلاب تضمین و همهٔ توطئه‌های دشمنان به طور کامل دفع شود.
زنده باد مبارزهٔ مردم مصر!
زنده باد انقلاب شکوهمند!
حزب کمونیست مصر
۳ ژوییه ۲۰۱۳ (۱۲ تیر ۱۳۹۲)

به نقل از سایت حزب توده ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا