مسایل سیاسی روز

غرفۀ ”نامۀ مردم“ در جشن بزرگ ”ندای مردم“ در اتریش

امسال نیز غرفۀ حزب تودۀ ایران در این دو روز، در شهر وین به مکانی صمیمی برای بحث و گفتگوی میهن دوستان ایرانی با دیدگاه ها و گرایش های گوناگون سیاسی و همچنین بازدید کنندگان چپ و پیشرو از دیگرکشورها بدل شده بود.

جشن ”ندای مردم“، نشریۀ حزب کمونیست اتریش، امسال برای 67 مین بار در پارک پراتر شهر وین ومانند همیشه در هوای آزاد، در روز های شنبه و یکشنبه 31 آگوست و1 سپتامبر برگزار شد. در دو روز یادشده، هزاران تن از این جشن و برنامه های آن بازدید کردند. هواداران حزب در اتریش امسال نیز همانند هر سال با برپایی غرفۀ نامۀ مردم ارگان مرکزی حزبمان در این جشن بزرگ شرکت کردند. در جشن امسال نیز نمایندگانی از جنبش جهانی کمونیستی، احزاب پیشرو و کمیته های همبستگی با مردم برخی کشورهای آمریکای لاتین شرکت داشتند که از جمله می توان نمایندگانی از کوبا، کلمبیا، نیکاراگوئه، و ازاروپا حزب چپ آلمان و یا حزب هایی همانند حزب کمونیست عراق و حزب کمونیست کردستان عراق نام برد. در کنارحزب ما دیگر حزب ایرانی شرکت کننده در این جشن حزب دمکرات کردستان بود. در این دو روز ده ها تن از هم میهنان ایرانی ساکن اتریش، شهروندان اتریشی و دیگر ملیت ها ازغرفۀ حزب ما بازدید کردند ودرخلال بحث ها و گفتگوهای دوستانه با رفقای ما با نظرات حزبمان پیرامون مسائل ایران و جهان آشنا شدند. در این دو روز سد ها (صدها) اعلامیه به زبان فارسی و آلمانی پیرامون شرایط حساس سیاسی و اقتصادی کشورمان، در جهت آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی،به مناسبت 25 مین سالگرد فاجعۀ ملی کشتار زندانیان سیاسی وهمچنین بر علیه دخالت نظامی و آغاز جنگ بر علیه سوریه در میان بازدید کنندگان پخش شد. غرفۀ حزب با شعارهایی در جهت اتحاد نیروهای سیاسی و بویژه در جهت آزادی زندانیان سیاسی و همچنین در حمایت از صلح و بر علیه محاصرۀ اقتصادی ظالمانه بر علیه کشورمان به آلمانی و فارسی تزئین شده بود. میز کتاب حزب همانند همیشه توجه بازدید کنندگان ایرانی و خارجی را به خود جلب می کرد. از نکات برجستۀ جشن امسال برگزاری دومین نشست هم اندیشی هواداران حزب در اتریش درغرفۀ حزب بود که تحت عنوان ”اوضاع سیاسی ایران پس از انتخابات ریاست جمهوری“ برگزار شد و شرکت کنندگان در فضایی دوستانه شرایط سیاسی کشورمان را به نقد کشیدند. حضور و ابراز احساسات رفقای افغانی در غرفۀ حزب بسیار پرشور و شوق آفرین بود. یکی از رفقای افغانی با دیدن چادر حزبمان و نام حزب تودۀ ایران در حالی که نمی توانست جلوی جاری شدن اشک هایش را بگیرد، ازهمبستگی میان حزب دمکراتیک خلق افعانستان و حزب ما و خاطراتش سخن گفت و چه شیرین و شورانگیز گفت. از دیگر مهمانان غرفـۀ حزب خانم یوهانا فوس نماینده حزب چپ آلمان (دی لینکه) در پارلمان این کشور بود که پیرامون اوضاع سیاسی ایران و آلمان با رفقا به گفتگو نشست.
برای بسیاری از بازدیدکنندگان از غرفۀ حزب به ویژه پایداری، پیگیری و استواری خستگی ناپذیر حزبمان علیرغم سرکوب ها و پیگردهای وحشیانه برجسته وچشمگیر بود. امسال نیز غرفۀ حزب تودۀ ایران در این دو روز، در شهر وین به مکانی صمیمی برای بحث و گفتگوی میهن دوستان ایرانی با دیدگاه ها و گرایش های گوناگون سیاسی و همچنین بازدید کنندگان چپ و پیشرو از دیگرکشورها بدل شده بود.

به نقل از “نامه مردم”، شماره 931، 15 مهرماه 1392

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا