مسایل سیاسی روز

اعدام ها را متوقف کنید!

رژیم ولایت‌فقیه در راستای مسلط کردنِ جو هراس و وحشت‌آفرینی در جامعه، در خلال هفته‌های گذشته، عده‌یی از زندانیان سیاسی- عقیدتی را در چند شهر کشور اعدام کرده است. این سیاست جنایتکارانه و ضد انسانی، به‌ویژه در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، و سیستان و بلوچستان، خشم و نفرت و اعتراض‌های مردم را برانگیخت.

اعدام فعالان و مبارزان سیاسی و مخالفانِ عقیدتی، شیوه شناخته‌شده و رسمیِ رژیم ولایت‌فقیه بوده و است. واپس‌گرایان برای خاموش کردنِ صدای اعتراض مردم و سرکوبِ آنان همواره از این روش استفاده کرده است، و اینک نیز این روش در برنامه‌های مردم‌ستیزِ آنان در اولویت قرار دارد. ولی فقیه، نهادهای امنیتی، و سیستم قضایی، با توسل به اعدام‌ها می‌کوشند هر حرکتِ اجتماعی را خنثی و به‌کنترل خود درآورند.
اعدام‌ها فقط به زندانیان سیاسی و عقیدتی محدود نبوده و نیست. رژیم با اعدام‌های گروهی و خیابانی زندانیان عادی نیز می‌کوشد فضایی از ترس و وحشت در جامعه پدید آورد و مقاصد خود را عملی سازد. اعدام‌های انتقام‌جویانه اخیر زندانیانی در استان سیستان و بلوچستان و عده‌یی از فعالان سیاسی در استان کردستان و آذربایجان غربی، ماهیت عمیقاً ضد انسانی رژیمی را آشکار می‌سازند که برای پیشبرد هدف‌ها و منافع خود همواره به‌سرکوب، شکنجه، و اعدام روی می‌آورد. سیاستِ ”نرمش قهرمانانه“ ولی‌فقیه در عرصهُ خارجی، حل‌وفصل مسایل با غرب و در عرصة داخلی ادامة سرکوب و به‌کارگیریِ خشونت معنا می‌دهد.
حزب توده ایران، اعدامِ زندانیان سیاسی- عقیدتی را به‌شدت محکوم می‌کند و آن‌ را سیاستی هدفمند ازسوی نهادهای نظامی- امنیتی به‌منظور رویارویی با خواست مردم میهن ما برای تغییر و دست یافتن به آزادی و عدالت اجتماعی ارزیابی می‌کند.
ما، هم‌راه و هم‌صدا با همه نیروهای میهن‌دوست و ترقی‌خواه، ضمن محکوم کردن اعدام‌های اخیر، لغوِ مجازات اعدام به‌هر شکل و به‌هر دلیل را خواستاریم. مجازات اعدام باید از قوانین حذف شود!

با مبارزه‌یی متحد توقف اعدام‌ها را خواستار شویم!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا