مسایل سیاسی روز

حزب تودهٔ ایران، حملهٔ تروریستی به مقر مرکزی حزب دموکرات کردستان را محکوم می‌کند

دفتر سیاسی حزب دموکرات کردستان، در دو اطلاعیه، به‌‌تاریخ ۳۰ آذرماه و ۴ دی‌ماه ۱۳۹۵، اطلاع داده است که درنتیجهٔ انفجار دو بمب در نزدیکی پست بازرسیِ دَرِ ورودی قرارگاه مرکزی تعدادی از شرکت‌کنندگان حزب دموکرات کردستان” در شامگاه ۳۰ آذرماه [۱۳۹۵]،در مراسم فرهنگی گرامی‌داشتِ سالگرد تولد دکتر عبدالرحمن قاسملو در قرارگاه دفتر سیاسی “حزب دمکرات کردستان”، در حومهٔ شهر “کویسنجق”، عده‌یی از شرکت‌کنندگان به‌خاک و خون کشیده شدند.

درنتیجهٔ این فاجعهٔ هولناک، هفت تن جان خود را از دست دادند و سه نفر نیز مجروح شدند. پنج تن از قربانیان این جنایت از کادرها و پیشمرگ‌های “حزب دموکرات کردستان” و دو تن دیگر از پلیس‌های امنیتی “اقلیم کردستان” بودند. نحوهٔ عمل عاملان این جنایت هولناک و محل کارگذاریِ بمب‌ها و ترتیب زمانیِ انفجار آن‌ها نشان از این دارد که هدف، کشت‌وکشتارِ برنامه‌ریزی شدهٔ عدهٔ بیشتری از کادرهای “حزب دموکرات کردستان” بوده است.   
بیانیهٔ ۴ دی‌ماه ۹۵  دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان، یادآور شده است که باتوجه به عملکردِ رژیم جمهوری اسلامی ایران و دستگاه‌های امنیتی‌اش، عامل این توطئهٔ تروریستی هولناک بدون تردید نهادهای امنیتی-نظامی رژیم است. این بیانیه اعلام خطر می‌کند که، نیروهای اپوزیسیون ایرانی انفجار تروریستی بر ضد “حزب دمکرات کردستان” را باید زنگ خطر و سرآغازی عملی در جهت آغاز مجدد توطئه‌های تروریستی “رژیم جمهوری‌اسلامی ایران” در “اقلیم کردستان” تلقی کنند. حزب تودهٔ ایران، این اقدام جنایتکارانهٔ تروریستی را به‌شدت تقبیح و محکوم می‌کند و با قربانیان این رویداد تلخ، خانواده‌ها، بازماندگان و بستگان آن، اعلام همدردی می‌کند. ما همچنین مراتب تسلیتِ صمیمانه‌مان را به “حزب دموکرات کردستان” و مبارزان آن اعلام می‌داریم. حزب تودهٔ ایران همچنین از خواستِ طبیعی حزب دموکرات کردستان  مبنی بر اینکه حکومت “اقلیم کردستان” و ارگان‌های مسئول آن باید وظیفهٔ حفظِ امنیت حزب‌های اپوزیسیون ایرانی و کادرهای آن‌ها را در کردستان عراق  به‌عهده گیرند، حمایت می‌کند.

به نقل از «نامۀ مردم»، شمارۀ 1016، 20 دی ماه 1395

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا