مسایل سیاسی روز

تسلیت حزب توده ایران به هم‌میهنان و مردم عراق به مناسبت کشتار، ویرانی و آسیب‌های زمین لرزه در غرب کشور

به گزارش رسانه های کشور در ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه یک شنبه شب زلزله شدیدی به قدرت ۷.۳ ریشتر استان های غربی ایران و مناطق همجوار در کردستان عراق را لرزاند.  طبق آخرین گزارش‌های رسیده تعداد کشته شدگان زلزله تا بعداز ظهر امروز به 407 نفر و تعداد مصدومین به ۶۷۰۰ نفر رسیده است.

رسانه ها مرکز اصلی وقوع زمین‌لزره را در سلیمانیه، کردستان عراق گزارش داده اند.  شدت این زلزله به حدی بوده است که به گزارش رسانه های بین المللی تکان های آن در دیگر کشورهای خاورمیانه و نیز استان های مرکزی و جنوب ایران احساس شده است.  گزارش ها حاکی از ادامه پس لرزه ها در شهرهای استان کرمانشاه تا بعدازظهر امروز می باشد. عمده خرابی های ایجاد شده بر اثر این زلزله در روستا های استان کرمانشاه و از جمله دراطراف شهرهای سر پل ذهاب و گیلان غرب  بوده است.  بیمارستان سر پل ذهاب در اثر زلزله ویران شده است.

حزب توده ایران مراتب تسلیت صمیمانه خود را به خانواده همه قربانیان این فاجعه و ساکنان شهرها و روستاهای زلزله زده در استان کرمانشاه ابراز می دارد و خواستار بسیج همه امکانات ضرور پزشکی، رفاهی و اجتماعی برای کمک رسانی به همه آسیب‌دیدگان زمین‌لزره می باشد. ما همه مردم انساندوست میهن را فرا می خوانیم که همچون همیشه با بسیج و سازماندهی امدادهای مردمی همچون همیشه به سرعت کمک‌های لازم را برای بهبود وضعیت شهروندان این مناطق محروم میهن مان سازمان دهند.  با توجه به سرد شدن هوا و احتمال باران و برف این ضروری است که در رابطه با رسیدگی به وضعیت بازماندگان و کسانی که به دلیل این فاجعه بی خانمان شده اند سریعاٌ عکس العمل موثر سازماندهی شود.

کمیته مرکزی حزب توده ایران

دوشنبه ۲۲ آبان ماه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا