مسایل بین‌المللی

در همبستگی با کمونیست‌های در بندِ رژیم سودان

طبق اطلاعیهٔ منتشر شده از سوی هیئت سیاسی کمیتهٔ مرکزی حزب کمونیست سودان، مقام‌های مسئول امنیتی این کشور در اقدامی حساب شده عده‌یی از زندانیان سیاسی و از جمله رفقای رهبری حزب کمونیست سودان را به زندان‌هایی دور افتاده در غرب سودان انتقال داده‌اند.

این زندان‌ها که در “زالینغ” و “شالا” قرار دارند ابتدایی‌ترین شرایط و امکان زیستی و بهداشتی را برای پذیرش بازداشت شدگان ندارند.”  حزب کمونیست سودان اطلاع داده است که از جمله رفقایی که به این زندان‌های مخوف تبعید شده‌اند، رفیق محمد مختار الخطیب، دبیر سیاسی کمیتهٔ مرکزی، صدیق یوسف، عضو کمیتهٔ مرکزی، محی‌الدین القلاد، عضو کمیتهٔ مرکزی و صدقی کابالو، عضو کمیتهٔ مرکزی حزب برادر هستند.

علاوه بر شرایط بسیار بد و غیرانسانی این زندان‌ها که سلامتی و جان رفقای زندانی سودانی را می‌تواند تهدید کند، به‌باور رفقای حزب برادر در سودان اقدام رژیم تبهکار اسلام‌گرای حاکم تلاشی هدفمندانه در جهت دشوار کردن ارتباط رفقای زندانی با خانواده‌هایشان دارد. بدین ترتیب، به‌وجود آوردن انزوایی حساب شده برای رفقا به‌هدف وارد آوردن فشارهایی روانی، به‌وجود آوردن اختلال در ارتباط منظم و ضروری رفقا با وکلای مدافع و مشاوران حقوقی‌شان، و همچنین دشوارتر کردن رسیدگی‌های پزشکی برای این رفقا است که برخی از آنان به مراقبت‌های پزشکی نیاز بی‌درنگ دارند. اقدام تبهکارانه رژیم دیکتاتوری حاکم بر سودان سلامت و جان این رفقا را در تهدید جدی قرار داده است. 

کمیتهٔ مرکزی حزب تودهٔ ایران، بار دیگر اقدام رژیم دیکتاتوری اسلام‌گرای سودان در یورش به حزب کمونیست سودان و بازداشت رفقای رهبری حزب برادر و به‌وجود آوردن دشواری‌های بسیار در رابطه با شرایط نگهداری رفقا را محکوم می‌کند.  ما تاکید می‌کنیم که مادامی که رفقای کمونیست سودانی در سیاه‌چال‌های رژیم حبس‌اند، مسئولیت سلامت و امنیت جانی آنان بر عهدهٔ مقام‌های رسمی سودان است. ما آزادی فوری رفقای رهبری حزب کمونیست سودان و همه زندانیان سیاسی در سودان را خواهانیم. 

 

زنده باد همبستگی بین‌المللی پرولتری

کمیتهٔ مرکزی حزب تودهٔ ایران

۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ (۲۹ ژانویه ۲۰۱۸)

 به نقل از «نامه مردم» شماره ۱۰۴۴، ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۶  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا