اعلامیه ها

اطلاعیهٔ دبیرخانهٔ کمیتهٔ مرکزی حزب تودهٔ ایران، دربارهٔ برگزاری نشست کمیتهٔ مرکزی

چهارمین نشست نوبتی کمیتهٔ مرکزی، پس از ششمین کنگره حزب، در سی‌ونُهمین سالگرد انقلاب بهمن، برگزار شد. نشست کمیتهٔ مرکزی، گزارش هیئت سیاسی را دربارهٔ  آخرین تحولات ایران و جهان دریافت کرد و پس از بحث و تبادل نظر در این زمینه، گزارش را با برخی اصلاحاتی تدقیق و به‌تصویب رساند.

بخش زیادی از تبادل‌نظرهای صورت گرفته در نشست کمیتهٔ مرکزی به مسئله‌های مهم و عمدهٔ مردم و جامعه اختصاص پیدا کرد که عبارت بودند از: بررسی همه‌جانبهٔ خیزش‌های اخیر مردم در هشتاد شهر کشور و خواست‌ها و ترکیب شرکت‌کنندگان در اعتراض‌های مردمی؛ شکست نظریه “اصلاح‌پذیری” رژیم ولایت فقیه و ورشکستگی سیاسی اصلاح‌طلبان حکومتی در عرصه سیاست کشور؛ بحران فزایندهٔ رژیم ولایت فقیه؛ مبارزات رو به‌‌رشد کارگران و زحمتکشان؛شرایط دشوار و خطرناک منطقه و تأثیرات آن در رویدادهای کشور ما و همچنین وظایف نیروهای مترقی و آزادی‌خواه، ازجمله حزب تودهٔ ایران، در شرایط حساس کنونی.

نشست کمیتهٔ مرکزی، ضمن تصویب پیام‌هایی به نیروهای مترقی و آزادی‌خواه کشور، مردم ایران و همچنین پیام همبستگی با رفقای رهبری حزب کمونیست سودان، که در هفته‌های اخیر از سوی رژیم ارتجاعی سودان دستگیر و در وضعیت خطرناکی به‌سر می‌برند، هیئت سیاسی حزب را موظف کرد تا تلاش‌هایی مشخص در راه برقراری تماس و گسترش همکاری با نیروهای ملی و آزادی‌خواه کشور سازمان‌دهی کند.

نشست کمیتهٔ مرکزی، ضمن استقبال از فعالیت‌های گوناگون انجام شده در زمینهٔ بزرگداشت صدمین سالگرد انقلاب کبیر اکتبر، و با توجه به مصادف بودن سال جاری میلادی با دویستمین سالگرد زادروز کارل مارکس، شعبه تبلیغات حزب را موظف کرد فعالیت‌هایی ترویجی- نظری در این عرصه سازمان‌دهی کند. پلنوم کمیتهٔ مرکزی، در بخش دوم دستورکار خود، گزارش شعبه‌ها و کمیسیون‌های: مالی، تبلیغات، زنان، روابط بین المللی، کارگری و تشکیلات را دریافت کرد و ضمن بررسی نقادانهٔ اقدام‌های شعبه‌ها و درعین‌حال که از پیشرفت کارها در برخی عرصه‌ها ابراز خرسندی کرد، رهنمودهای مشخصی را با ‌هدف گسترش و بهبود کارها ارائه داد.

 

دبیرخانهٔ کمیتهٔ مرکزی حزب تودهٔ ایران

۲۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۶

به نقل از «نامه مردم» شماره ۱۰۴۵، ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۶

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا