کارگران و زحمتکشان

کارگران بازداشت شده گروه ملی صنعتی فولاد اهواز باید بی قید وشرط آزاد شوند !

بر اساس گزارش های انتشار یافته، در نهمین روز اعتصاب متشکل و یکپارچه  کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و راهپیمائی آنها در خیابان های  شهر اهواز مرکز استان خوزستان، ماموران امنیتی و یگان اطلاعات نیروی انتظامی با یورش شبانه به منازل کارگران، بیش از ۹ کارگر اعتصابی  را بازداشت و روانه زندان کردند. این بازداشت های برنامه ریزی شده  اندکی پس از آنکه ولی فقیه اعتراض های رو به گسترش طبقه کارگر و زحمتکشان را «تحریک ضد انقلاب و دشمنان» خوانده بود٬ صورت می گیرد. در حقیقت به فرمان خامنه ای کارگران به دلیل مطالبه  حقوق بدیهی خود مورد یورش قرار گرفته دستگیر و زندانی می شوند.

 کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، مانند هزاران کارگر دیگر در سراسر کشور ماه ها دستمزد معوقه داشته و به همین دلیل طی ده روز گذشته به اعتصاب وراهپیمائی دست زده اند. آنان تامین امنیت شغلی  و پرداخت مزد خود را طلب می کنند. یورش شبانه ماموران امنیتی به  خانه های کارگران و بازداشت آنها در برابر چشمان خانواده هایشان سرشت ضد مردمی و کارگر ستیز رژیم ولایت فقیه را بسی بیش از گذشته برای توده های کارگر آشکار می سازد.

حزب ما همانگونه که مرتبا تاکید و پافشاری نموده است هدف از سرکوب و فشار به زحمتکشان جلوگیری از گذر جنبش کارگری از حالت تدافعی به موضع‌گیری تهاجمی و حذف توده ها بویژه طبقه کارگر از معادله های صحنهٔ سیاسی کشور است. بی شک در آینده شاهد تهدید و اعمال فشار بیشتر بر جنبش کارگری – سندیکایی و اجرای مانورهای فریبکارانه به موازات آن  خواهیم بود.

حزب توده ایران -حزب طبقه کارگر ایران –  با تمام نیرو و امکانات خود در کنار و هم سنگر کارگران و زحمتکشان کشور از جمله  کارگران  اعتصابی  گروه ملی صنعتی فولاد اهواز قرارداشته و دارد. حزب ما خواهان آزادی فوری و بی قید وشرط کارگران بازداشت شده  گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و همه کارگران و مبارزان سندیکایی در بند است. ما ضمن اعلام حمایت قاطع از خواست‌های زحمتکشان خواستار تشدید مبارزه و ارتقاء سطح همبستگی و سازماندهی در جنبش اعتراضی کارگران هستیم. این یگانه پاسخ به اجرای برنامه های ضد کارگری فاجعه آفرین رژیم ولایت فقیه است.

کارگران زندانی را آزاد کنید

دستمزد های معوقه کارگران باید بی درنگ باز پرداخت شود

متحد  و یکپارچه ؛ پیش به سوی گسترش و ژرفش  مبارزه کارگران و زحمتکشان

درود  و افتخار بر کارگران اعتصابی گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و همه زحمتکشان میهن که در راه احقاق حقوق خود علیه استبداد مذهبی مبارزه می کنند

 

کارگر متحد همه چیز

کارگر متفرق هیچ چیز

حزب توده ایران ، ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ماه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا