کارگران و زحمتکشان

حزب تودۀ ایران یورش نیروهای امنیتی به کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز را شدیداً محکوم می کند!

کارگر زندانی آزاد باید گردد !

اعتصاب حق سیاسی کارگران است!

بر پایه گزارش های انتشار یافته طی شب گذشته و صبح امروز  نیروهای انتظامی وامنیتی  با یورش به  کارگران اعتصابی گروه  ملی صنعتی فولاد اهواز ده ها کارگر را بازداشت  و روانه زندان کردند. تاکنون خبر دستگیری بیش از ۶۰ تن از کارگران تایید شده است.  واحد های انتظامی وامنیتی پس از انتشار فراخوان تجمع اعتراضی در فلکه کیان پارس شهر اهواز٬ به کارگران یورش برده و  ضمن ضرب و شتم آنان ده ها تن را بازداشت کردند.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز به مانند دیگر زحمتکشان خواستار تامین امنیت شغلی و  دریافت دستمزد های معوقه خود هستند. اجرای برنامه های ضد مردمی بویژه خصوصی سازی و آزاد سازی اقتصادی٬ سبب فقر   و نابودی امنیت شغلی میلیون ها تن از کارگران و زحمتکشان کشور در تمامی رشته ها بوده است. رژیم ولایت فقیه ناتوان از تامین و تضمین خواسته های به حق طبقه کارگر و زحمتکشان به  زور متوسل شده و با دستگیری و سرکوب  می کوشد مانع رشد وگسترش جنبش اعتراضی گردد. بعلاوه رژیم با مانورهای فریبکارانه به موازات سرکوب قصد دارد  مبارزه  جنبش کارگری  و سندیکایی میهن ما را منحرف، سترون و تحت کنترل درآورد. در وضعیت حساس کنونی باید با  سازماندهی اعتراض ها  و ارتقا سطح همبستگی به هدف پیوند اعتصاب ها در سراسر کشور به یکدیگر و تلفیق خواسته های صنفی-سیاسی،  استبداد مذهبی را به چالش کشید و جایگاه جنبش کارگری در تحول های سیاسی را تحکیم و تقویت نمود.احیای حقوق سندیکایی و تأمین حق انکارناپذیر زحمتکشان ما برای برپایی تشکل‌‌های مستقل خود، همواره در اولویت جنبش سندیکایی موجود میهن ما قرار داشته است.

حزب ما  ضمن حمایت از مطالبات کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و همه زحمتکشان میهن؛ آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی کارگران در بند از جمله کارگران بازداشت شده گروه ملی صنعتی فولاد اهواز را خواستار است.

کارگران و زحمتکشان از برادران و خواهران اعتصابی خود در گروه ملی صنعتی فولاد اهواز پشتیبانی کنید!

پیش به سوی اتحادعمل فراگیر و ارتقای سطح همبستگی به‌هدف پیوند اعتصاب‌های پراکنده به یکدیگر در مبارزه با استبداد مذهبی !

کارگر متحد همه چیز

کارگر متفرق هیچ چیز

سایت حزب توده ایران -سه‌شنبه  ۲۲ خرداد ۱٣۹۷ خورشیدی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا