کارگران و زحمتکشان

در دفاع از حقوق کارگران مهاجر و پناهجویان، جنبش جهانی سندیکایی با نژادپرستی مبارزه می‌کند

فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری، قتل و پیگرد کارگران مهاجر را محکوم می‌کند
فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری (دبلیو- اف- تی- یو)، که بیش از ۹۲ میلیون کارگر از سراسر جهان را نمایندگی می‌کند، قتل “سومیلا سکو”، فعال سندیکایی و عضو تشکل پیوستهٔ ایتالیایی ما و عضو اتحادیه سراسری سندیکاهای پایه‌ای ایتالیا (یو- اس- بی) را که روز ۱۳ خردادماه با گلوله کشته شد، شدیداً محکوم می‌کند.

این قتل که به‌طرزی غم‌انگیز- پس از قتل عبدل سلام، کارگر مهاجر دیگری که در شهر پیاسنزا- روی داد، بخشی از یک سیاست مدون از اعمال نژادپرستانه، نفرت‌انگیز و ضد سندیکایی است برآمده از سیاست‌های دولت‌های عضو اتحادیهٔ اروپا و بورژوازی ایتالیا است. تصادفی نیست که این ترور تنها چندساعتی پس از بیانیه نژادپرستانه وزیر کشور جدید ایتالیا، ماتئو سلوینی، روی داد. این بار، قتل فجیع برادر ما در زمین‌های کشاورزی “کالببریا”، جائی‌که بیش از ۴۰۰۰ کارگر مهاجر زندگی می‌کنند، اتفاق افتاد. بار دیگر، فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری اعلام می‌کند که واکنشی طبقاتی به این جنایت باید به‌شکل مبارزهٔ مشترک کارگران مهاجر و ایتالیایی بر ضد نظام سرمایه‌داری باشد، یعنی نظامی که فقر، جنگ‌ها و مهاجرت پناهندگان را به‌وجود می‌آورد.
ما، در مقام جنبشی بین‌المللی با ماهیتی طبقاتی، از تمام کارگران مهاجر می‌خواهیم که به مبارزهٔ سندیکاهای کارگری برای دستیابی به شغل و زندگی‌ای شایسته به‌پیوندند. هم‌زمان، ما از فراخوان اتحادیه سراسری سندیکاهای پایه‌ای ایتالیا (یو- اس- بی) برای برگزاری تظاهرات سرتاسری در روز ۲۶ خردادماه در رم حمایت می‌کنیم. خانوادهٔ بزرگ فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری تسلیت صمیمانه‌اش را به اعضای خانواده، بستگان و همکاران برادرمان “سومیلا سکو” ابراز می‌دارد.
دبیرخانهٔ فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری
۱۴ خردادماه ۱۳۹۷
http://www.wftucentral.org/italy-the-wftu-denounces-the-murder-of-usb-migrant-trade-unionis

به نقل از ضمیمۀ کارگری «نامۀ مردم»، شمارۀ ۹، ۱ مرداد ماه ۱۳۹۷

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا