مسایل سیاسی روز

شرکت حزب در جشن ندای مردم در شهر وین (اتریش)

حزبمان امسال نیز مانند سال‌های گذشته در جشن با شکوه ”ندای مردم»، جشن نشریۀ حزب کمونیست اتریش (روزنامه  و ارگان مرکزی  سابق حزب کمونیست اتریش که هم اکنون از سوی این حزب به صورت نشریه ماهانه منتشر می شود) شرکت داشت. این جشن هر ساله در فضای باز، در پارک قدیمی پراتر در شهر وین برگزار می شود. امسال این جشن در روز های شنبه و یکشنبه ۱ و ۲ سپتامبر برگزار شد.

واحد حزب تودۀ ایران در اتریش امسال برای ۵۵ مین بار از ۱۹۶۳ میلادی، در این جشن بزرگ و کارزار همبستگی با نیروهای کمونیست و پیشرو در جهان و برای بازتاب مبارزات مردم ایران و جلب همبستگی بین المللی با پیکار مردم ایران برای آزادی، استقلال، صلح و عدالت اجتماعی شرکت کرد. در خلال این سال‌ها همیشه مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران بخشی مهم از فعالیت واحد حزب در این جشنواره را به خود اختصاص داده است. رفقای توده ای امسال نیز همراه با پخش سدها (صدها) اعلامیه به زبان فارسی، آلمانی (نشریه توده اینفو) و همچنین انگلیسی  در گفتگو با ده ها مراجعه کننده از میز کتاب و چادر حزب، از آزادی برای زندانیان سیاسی و عقیدتی، مبارزه همزمان با رژیم دیکتاتوری در ایران و امپریالیست‌ها به ویژه امپریالیسم آمریکا برای دخالت در ایران، سخن گفتند و پیرامون ضرورت صلح در منطقه و در جهان، عدالت اجتماعی و همبستگی بین المللی، با بازدیدکنندگان از غرفه به گفتگو نشستند.

رفقا شعارهای حزب را همچون ”آزادی برای زندانیان سیاسی در ایران!»، ”باهم به سوی تشکیل جبهه واحد ضد دیکتاتوری و طرد رژیم ولایت فقیه! “در داخل و بیرون چادر غرفه نصب کرده بودند. امسال به انگیزه ۳۰ مین سالگرد فاجعه ملی و کشتار دهشتناک زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷، عکس‌های رفقای جانباخته و شعار ”مردم و تاریخ میهن ما جنایت هولناک فاجعه ملی را فراموش نخواهند کرد! “جایگاهی خاص را در چادر حزب به خود اختصاص داده بودند.

رفقا در دومین روز این جشنواره، نشست هم اندیشی هواداران حزب تودۀ ایران در اتریش را پیرامون ”وضعیت کنونی کشور، جنبش اعتراضی مردم ایران و سیاست‌های حزب “برگزار کردند که با استقبالِ چشمگیرِ شرکت‌کنندگان روبرو شد. این نشست در ابتدا با سخنرانی یکی از رفقا آغاز شد و سپس در ادامه، رفقای حاضر در جلسه تلاش کردند، ازدیدگاه حزب به پرسش‌های طرح شده از سوی شرکت کنندگان گرامی این نشست،  پاسخ گویند و در همراهی با آنان در گفتگویی دوستانه به بررسی وضعیت بحرانی کشور و راه‌های پیش‌روی جنبش اعتراضی و اپوزیسیون، به هم اندیشی بنشینند. به رغم هوای بارانی این روز، استقبال از این نشست به گونه‌ای بود که در چادر ۱۸ مترمربعی حزب دیگر جای نشستن نبود.  امسال نیز دوستداران و علاقمندانی پرشمار (ایرانی، افغانی، اتریشی و از دیگر کشورها) از میز کتاب و چادر حزب بازدید کردند و مایل بودند تا از نظرهای حزب پیرامون رویدادها و روندهای گوناگون در ایران و جهان آگاه شوند و از تاریخ و مبارزه حزب ما بیشتر بدانند.

رفقای ما در این دو روز در گفتگوهای گوناگون با بازدیدکنندگان تلاش کردند، در حد توان، بازتاب دهنده و فریادگر مبارزه مردم کشورمان، به ویژه زندانیان اعتصابی در زندان های ایران بر علیه رژیم دیکتاتوری حاکم باشند و از سوی دیگر تبلیغات زهرآگین امپریالیست‌ها و سرمایه داری نو لیبرال و اقدام‌های آنان را در برافروختن جنگ، دستبرد به منافع ملی کشورها و غارت میلیون ها انسان زحمتکش به چالش کشند و افشا کنند.

 به نقل از «نامۀ مردم»، شمارۀ ۱۰۶۰،‌ دوشنبه ۲۶ شهریور ماه ۱۳۹۷  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا