مسایل سیاسی روز

بزرگداشت هفتاد و هفتمین سالگرد حزب توده ایران در آمریکا

هفتاد و هفتمین سالگرد بنیانگذاری حزب توده ایران در شهر نیویورک با شرکت هوادارن و دوستان حزب روز شنبه ۱۲ آبان (سوم نوامبر) برگزار شد.

برنامه با یک دقیقه سکوت برای تمام شهدا و جانباختگان حزب و مبارزان راه استقلال، آزادی در ایران آغاز گردید و اعلامیه کمیته مرکزی حزب تودهٔ ایران برای هفتاد و هفتمین سالگرد قرائت گردید و سپس برنامه با چند شعر از شاعران توده ای و سخنرانی در مورد تاریخ و نقش تاریخ ساز حزب در تمام شریانهای جامعه ایران از آغاز تاسیس آن در مهرماه ۱۳۲۰و اهمیت مبارزه جهت طرد رژیم ولایت فقیه و بر استقرار آزادی در ایران به عنوان امری حیاتی برای تمام نیروهای وطن پرست و آزادیخواه ادامه یافت .

رفقا و دوستان شرکت کننده با شرکت فعال در بحث جوانب مختلف فعالیت‌های حزب قبل و بعد از انقلاب بهمن را  مطرح و تحلیل کردند و  بر اتحاد تمام نیروهای وطن دوست و آزادی‌خواه جهت برپایی ایرانی آزاد و مستقل تاکید کردند. رفقای هوادار حزب چپ (فدائیان خلق) با شرکت فعال در برگزاری سالگرد حزب و شرکت در تبادل نظر غنای بیشتری به برنامه و اهمیت اتحاد نیروها دادند.

میزه نشریات، اعلامیه‌ها و کتب حزب و کمک به حزب و همچنین جزوه‌ها و مقالاتی از حزب برادر در طول برنامه دوستداران حزب را به خود جلب می‌کرد.

 به نقل از «نامۀ مردم»، شمارۀ ۱۰۶۴،‌ دوشنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۷

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا