کارگران و زحمتکشان

کارگران، فرهنگیان و فعالان صنفی در بند را آزاد کنید!

بر اساس گفته‌های وکیل مدافع کارگران نیشکر هفت‌تپه، دادگاه انقلاب اسلامی پرونده بیش از ده تن از کارگرانی که در جریان اعتصاب مجتمع نیشکر هفت‌تپه بازداشت شده و اکنون به‌قید وثیقه آزاد هستند را تحت بررسی دارد و این پرونده‌ها مختومه اعلام نشده‌اند. همچنین وضعیت اسماعیل بخشی و علی نجاتی مشخص نیست و وکیل مدافع آنان از امکان دسترسی به موکلان خود محروم است.

این وکیل شجاع اعلام کرده است که، بر اساس اظهارات دادیار شعبه سوم دادسرای انقلاب اسلامی اندیمشک، علیه علی نجاتی با اتهام اخلال در نظم عمومی از طریق هدایت جریان اعتصاب پرونده‌ای جدید باز شده است. به‌علاوه، کماکان از وضعیت جسمی اسماعیل بخشی در زندان اطلاعی در دست نیست و نگرانی درباره سلامت این فعال سندیکایی بسیار جدی است.

در کنار  فعالان  کارگری، فرهنگیان و فعالان سندیکایی آنان نیز مورد پیگرد و سرکوب قرار داشته و دارند. بر پایه گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌ها،  از زمان  تحصن سراسری فرهنگیان، بیش از ۱۲ تن از آموزگاران آموزش‌وپرورش بازداشت  شده‌اند و ۳۰ تن دیگر نیز احضار و مورد تهدید قرار گرفته‌اند. پیش از این نیز برای ابراهیم مددی، از مبارزان سندیکایی شرکت واحد، حکم زندان صادر شده بود و همچنین گروهی از کارگران و فعالانِ اعتصاب کارخانه هپکو به زندان و شلاق محکوم شده‌اند. قوه قضاییهٔ فاقد استقلال و فاسد رژیم ولایت ‌فقیه، هماهنگ با ارگان‌های امنیتی، در بازداشت و سرکوب کارگران و فرهنگیان نقش دارد. بازداشت، تهدید و زندانی کردن فعالان صنفی- سندیکایی از روش‌های رایج رژیم در مهار جنبش اعتراضی زحمتکشان بوده‌ و هست. آزادی فوری و بی‌قیدوشرط همه کارگران و فرهنگیان نگه‌داشته شده در بند و به‌طورکلی همه زندانیان سیاسی خواست نیروهای ترقی‌خواه میهن ماست. فعالیت آزاد سندیکایی و به‌پا داشتن اعتصاب از زمره حقوق خدشه‌ناپذیر  طبقهٔ کارگر و همه زحمتکشان فکری و یدی است. به پیگرد، تهدید، بازداشت و شکنجه فعالان سندیکایی پایان دهید!

 ضمیمۀ کارگری «نامۀ مردم»، شمارۀ ۱۴، ۱۹ آذرماه ۱۳۹۷

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا