مسایل سیاسی روز

توطئهٔ رژیم ولایت فقیه علیه مبارزهٔ رو به‌گسترش کارگران و زحمتکشان میهن ما – نمایش‌های مشمئز کنندهٔ اعتراف‌ها، سندِ رسوایی رژیم ولایت فقیه

به‌اصطلاح مستندِ  “طراحی سوخته”، با هدف سرکوب و مهار جنبش کارگری و سندیکائی تهیه و پخش شده است!

شبکهٔ دوم سیمای جمهوری اسلامی فیلمی به‌اصطلاح  “مستند” با عنوان: “طراحی سوخته” پخش کرد که در آن با دروغ‌پردازی و افترا، اعتراض‌های به‌حق کارگری در ماه‌های اخیر به عملیات جنگ نرم و “بیگانگان” نسبت داده شده‌اند و جنبش کارگری و سندیکایی و فعالان سندیکایی کشور نیز در خلال آن مورد تهدید و در مظان اتهام  قرار می‌گیرند. هدف این صحنه‌پردازی‌های رسوای رژیم ورشکستهٔ  ولایی، وابسته نشان دادن اعتراض‌های میلیون‌ها کارگر و زحمتکش جان به‌لب رسیدهٔ میهن‌مان به  فقر، فساد، بی‌عدالتی، و استبداد به “عوامل خارجی” است.                                               

تهیه و انتشار چنین نمایش‌های رسوا و شناخته‌شده‌ای که رژیم در طول سال‌های مختلف دهه‌های اخیر به‌منظور فریب افکارعمومی بارها به آن‌ها متوسل شده است، در معرض تهدید قرار دادن جنبش مردمی و برپایی کارزاری روانی بر ضد به‌ویژه مبارزهٔ کارگران و زحمتکشان است. رژیم ولایت فقیه که از اوج‌گیری اعتراض‌های مردمی هراسان است  تلاش می‌کند تا با این صحنه‌پردازی‌ها زمینه برای یورشی گسترده بر ضد جنبش کارگری و سندیکایی فراهم آورد.  به‌گمان ما، شکستِ سیاست‌های تهدید، تهمت، و سرکوبگری که در ماه‌های اخیر از سوی دستگاه‌های امنیتی رژیم در جهت خاموش کردن اعتراض‌های کارگران مبارز نیشکر هفت تپه، فولاد اهواز و دیگر اعتراض‌های کارگری و صنفی تعقیب می‌شوند، آن‌ها را به تدارک تهاجمی گسترده و همه‌جانبه و برنامه‌ریزی برای آن وادار کرده است، تهاجمی  که استیلای فضای ارعاب و خاموش کردن قطعی جنبش اعتراضی طبقه کارگر و زحمتکشان در سراسر کشور هدف اصلی‌ آن است.

حزب تودهٔ ایران، حزب طبقهٔ کارگر ایران، برنامه‌های مشمئز کنندهٔ رژیم و توطئهٔ ارگان‌های امنیتی علیه مبارزات رو به‌گسترش کارگران و زحمتکشان را به‌شدت محکوم می‌کند و در افشای آن با تمام توان کوشیده و خواهد ‌کوشید. پخش اعتراف‌های تلویزیونی و تهیه و انتشار فیلم‌هایی به‌کارگردانی دستگاه‌های امنیتی که به‌خصوص در سال‌های دههٔ ۱۳۶۰ بر ضد حزب ما به‌طور گسترده  سازمان دهی شدند، سیاستی رسوا  و شکست خورده است. با توجه به رشد آگاهی عمومی در سال‌های دهه‌های اخیر، دیگر کسی فریب این گونه نمایش‌های دستگاه های سرکوب رژیم را نخواهد خورد.

مبارزهٔ جنبش کارگری و سندیکایی کشور- بر خلاف صحنه سازی‌ها، اقدام‌های تخریبی، حرکت‌های نفوذی و جهت‌دار رژیم و ارگان‌های امنیتی‌اش- بر بستر و زمینه‌های عینی و ذهنی‌ای ناشی از اجرای برنامه‌های اقتصادی- اجتماعی‌ ضد ملیِ رژیم  و در راستای دستیابی به خواست‌های به‌حق زحمتکشان که به‌وسیلهٔ  رژیم و سرمایه‌داری عقب‌ماندهٔ مسلط بر کشور پایمال شده‌اند صورت می‌گیرد و در حرکت است. افترا زدن و صحنه سازی امنیتی در ماهیت و خصلت میهنی و مردمی پیکار زحمتکشان تغییری نداده و نمی‌دهد. متحد و یکپارچه، در راه احیای حقوق سندیکایی، پیوند دادن اعتراض‌های پراکنده به یکدیگر، و بالا بردن سطح مبارزاتی جنبش سندیکایی زحمتکشان باید پیکار کرد.

دست در دست هم، توطئه‌های رژیم ولایت فقیه علیه جنبش اعتراضی کارگران و زحمتکشان را افشا و خنثی کنیم!

هرچه گسترده تر باد همبستگی گردان‌های جنبش مردمی در مبارزه علیه رژیم ولایت فقیه

کار نان آزادی

حزب تودهٔ ایران

۳۰ دی ماه ۱۳۹۷

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا