مسایل سیاسی روز

حزب تودۀ ایران حملهٔ تروریستی اخیر در استان سیستان و بلوچستان را محکوم می کند!

بر اساس گزارش رسانه‌های ایران و جهان، در جریان حملهٔ تروریستی به اتوبوس حاملِ پرسنل سپاه پاسداران در جادهٔ خاش-زاهدان در نزدیکی زاهدان، مرکز استان سیستان و بلوچستان، در شامگاه چهارشنبه ۲۴ بهمن، نزدیک به ۳۰ نفر از سرنشینان اتوبوس که گفته می‌شود اکثر آنها سرباز وظیفه و مرزبان بودند، کشته، و نزدیک به ۲۰ تن نیز زخمی شدند.

از قرار معلوم، تروریست‌ها از ساعت عبور اتوبوس از قبل اطلاع داشته‌اند و در عملیاتی انتحاری به وسیلهٔ خودرویی پر از مواد منفجره، دست به این اقدام تروریستی زدند. طبق اخبار منتشر شده، گروهی به نام جیش‌العدل مسئولیت این اقدام تروریستی را به عهده گرفته است. مقام‌های جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با این حملهٔ تروریستی که گویا از آن سوی مرز، در درون خاک پاکستان طراحی و به اجرا گذاشته شده است، به دولت پاکستان اعتراض کرده‌اند و در مورد عملیات تروریستی، به ارتباط میان گروه‌های تروریستی فعال در مرزهای جنوبی ایران با دولت‌های عربستان سعودی و امارات متحده عربی نیز اشاره کرده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، وزارت امور خارجی پاکستان و مصر و لهستان، و نیز شورای امنیت سازمان ملل متحد این حملهٔ تروریستی را محکوم کرده‌اند.

تروریسم در هر شکل و با هر انگیزه‌ای، به‌ویژه در شرایط حسّاس کنونی کشور و منطقه، تهدیدی جدّی نسبت به آرامش و صلح و امنیت کشور و منطقه است و فقط سبب تشدید جوّ امنیتی در داخل کشور و افزایش تشنج بین کشورهای همسایه می‌شود که می‌تواند پیامدهای فاجعه‌باری داشته باشد. حزب تودهٔ ایران با تروریسم مخالف است و حملهٔ تروریستی-انتحاری اخیر در استان سیستان و بلوچستان را محکوم می‌کند.

 

نامۀ مردم، شمارۀ ۱۰۷۱، ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۷

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا