مسایل سیاسی روز

آغاز حرکت کاروان انتخاباتی کارگزاران رژیم یا کاروان انتخابات گرمکن‌ها

روزنامۀ آرمان، ۲۲ فروردین‌ماه ۱۳۹۸، در گزارشی به‌قلم حمید شجاعی، ازجمله آورده است: “گذر از تعطیلات نوروزی کم‌کم احزاب و گروه‌های سیاسی را به جنبش و تکاپو انداخته که با توجه به برنامه‌های پیش روی خود به فعالیت بپردازند. در سالی که انتخابات سرنوشت‌ساز مجلس یازدهم را در پیش رو داریم اصلاح‌طلبان و اصولگرایان از هم‌اکنون در پی برنامه‌ریزی برای حضور هرچه بهتر و باشکوه‌تر در انتخابات هستند.

احزاب اصلاح‌طلب نیز از این مسئله مستثنا نیستند و با عملکرد مشخص خود همواره خود را آماده کنشگری سیاسی می‌بینند. یکی از این احزاب حزب کارگزاران سازندگی است که یکی از احزاب تأثیرگذار در جریان اصلاحات محسوب می‌شود. روز گذشته نخستین شورای مرکزی این حزب در دور جدید برگزار شد که طی آن با رأی قاطع حاضران بار دیگر محسن هاشمی به‌ریاست شورا و غلامحسین کرباسچی به دبیرکلی حزب کارگزاران انتخاب و همچنین ید‌الله طاهر‌نژاد به‌عنوان نایب‌رئیس و فرزانه ترکان به‌عنوان منشی شورا برگزیده شدند. …”

در ادامۀ گزارش دربارهٔ زمینه فعالیت‌های جناح اصلاح‌طلبان حکومتی آمده است: “محمدرضا تابش عضو شورای‌عالی سیاست‌گذاری در ارتباط با انتخابات آینده می‌گوید: ارکان تشکیلات هم مستقر شده و ۴ کمیته و کارگروه‌هایی که قرار است کار پیشبرد برنامه‌های جبهه اصلاح‌طلبان ازجمله انتخابات آتی را هدایت کند، در ستاد مستقر شدند. فعالیت شورای سیاست‌گذاری در استان‌ها و شهرستان‌ها نیز در آینده نزدیکی کلید خواهد خورد. البته این مسأله موجب نشده که احزاب و گروه‌های اصلاح‌طلب از سازوکار‌ها و فعالیت‌های درون حزبی غافل شوند. لذا حزب جدید اصلاح‌طلبان با نام ٬جمهوریت ایران اسلامی٬ که جدا شدگان از حزب اعتماد ملی با محوریت حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا هستند، درحال اخذ مجوز از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب وزارت کشورند تا حضور مؤثری در میان احزاب اصلاح‌طلب داشته باشند. از طرف دیگر سایر احزاب اصلاح‌طلب نیز به‌نوبت طی ماه‌های آینده به برگزاری شورای مرکزی یا کنگره خود خواهند پرداخت و قاعدتاً شاهد تغییراتی در درون خود خواهند بود.”                                                                      سابقۀ فعالیت انتخاباتی این مجموعه از گروه‌ها و حزب‌ها ارائه و تأیید لیست انتخاباتی “امید” در انتخابات دهمین دورۀ مجلس بوده است که حاصلش کارنامۀ بی‌اعتبار و بی‌ارزش این گروه به‌رهبری عارف در سه سال گذشته بوده است و همچنین در فعالیت روز‌های اخیرشان با لباس سپاهی همراه دیگر کارگزاران استبداد در مجلس عکس‌هایی یادگاری گرفته‌اند. بی‌شک با آغاز سال ۹۸ باید منتظر آغاز به‌کار کاروان گرم‌کننده‌های تنور  انتخابات آینده هم در داخل و هم در خارج از کشور بود که به‌روال دوره‌های گذشته وظیفه‌شان تشویق مردم به شرکت در معمولاً “سرنوشت‌سازترین” انتخابات کشور و حمایت از کسانی است که در انتها همگی باید ضمن ابراز سرسپردگی به ولایت و “نظام مقدس”، از غربال نظارت استصوابی شورای نگهبان جنتی نیز  بگذرند.  مردم ایران در دهه های اخیر به تجربه دریافته اند که از این افراد نمی توان هیچ انتظاری در زمینه تحقق قول هایشان و یا گامی در راه تحقق حقوق مردم داشت.

 به نقل از «نامۀ مردم»، شمارۀ ۱۰۷۵، ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۸

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا