کارگران و زحمتکشان

حزب تودۀ ایران حملۀ وحشیانه مزدوران امنیتی رژیم به تجمع روز جهانی کارگر را به شدت محکوم می کند!

بر اساس گزارش های رسیده نیروهای انتظامی رژیم ولایت فقیه و مزدوران لباس شخصی وابسته به نیروهای امنیتی به تجمع  کارگران، معلمان، بازنشستگان و دانشجویان به مناسبت روز اول ماه مه، روز جهانی کارگر،‌ در مقابل مجلس شورای اسلامی،  یورش بردند و شمار زیادی از فعالان کارگری و شرکت کنندگان در این گردهمایی مسالمت آمیز  را بازداشت کردند. 

بر اساس همین گزارش ها ازهمان ساعت های اولیه، حتی قبل از جمع شدن تظاهر کنندگان، جو امنیتی شدیدی حاکم بود و نیروی پلیس ضد شورش و لباس شخصی ها در میدان بهارستان تهران از جلوی مجلس گرفته تا جلوی مترو همه منطقه را زیر پوشش داشتند واز جمع شدن مردم جلوگیری می کردند.  از ساعت ده صبح کارگران  معلمان باز نشستگان دانشجویان به طرف مجلس راهپیمایی آرام کردند و در جلوی مجلس  با شعار “کارگر، معلم، دانشجو اتحاد” تجمع کردند.  نیروی ضد شورش  از همان ابتدا آماده حمله به تجمع کنندگان بودند و خشونت نیروهای امنیتی  علیه تظاهر کنندگان چشمگیر بود. از جمله شعارها و خواست های تجمع کنندگان عبارت بود از: “معلم و کارگر زندانی آزاد باید گردد”؛‌ “نان، کار، آزادی حق مسلم ماست”؛ “تشکل، تجمع حق مسلم ماست”؛ “تورم، گرانی بلای جان مردم”؛ “معلم، کارگر، دانشجو اتحاد، اتحاد”  و نیز لغو جهت‌گیری‌های اقتصادی مبتنی بر ارزان سازی نیروی کار، حذف قراردادهای موقت و سپید امضاء؛ لغو مجازات اعدام”.

این تجمع به درخواست تشکل‌های مستقل کارگری ۱۱ اردیبهشت (یکم مه) در مقابل مجلس شورای اسلامی برگزار می شد. بر اساس گزارش‌ها ده ها تن از تظاهر کنندگان، از جمله رضا شهابی ، حسن سعیدی، وحیدفریدونی، ناصرمحرم زاده، پس از ضرب و شتم دستگیر و محمدعلی اصلاغی، سیدرسول طالب مقدم، اسدلله سلیمانی  خانم شیری ازاعضای سندیکای کارگران شرکت واحد بوده که با خشونت دستگیر گردیده اند. آقای خرسندی از بازنشستگان کشوری و با حدود ۷۰ سال سن نیز جزو دستگیر شدگان است. کیوان صمیمی ازاعضای کانون نویسندگان و کامیارفکور، مرداس طاهری، سلیمانی نژاد، عباس شمس، هادی سلیمانی، سیدمهدی عظیمی ، ماهان صالحی، قاسم خالویی ، داودرفیعی کارگر اخراجی پارس خودرو، اسدلله سلیمانی، نیز ازبازداشت شدگان می باشند . بخشی از جوانانی که به حمایت از پدران کارگرشان در این تجمع شرکت کرده بودند نیز  توسط مزدوران رژیم ولایت فقیه دستگیر شده  و به مقر دادستانی در میدان ارگ منتقل شده اند.

حزب توده ایران – حزب طبقه کارگر ایران، گردهمایی فعالان کارگری و مدافعان حقوق زحمتکشان در روز جهانی کارگر را حق خدشه‌ ناپذیرِ آنان دانسته و یورش نیروهای امنیتی و بازداشت فعالان کارگری و دانشجویی را به‌ شدت محکوم می‌کند. اقدام امروز جمعی از کارگران، دانشجویان و بازنشستگان می‌تواند نوید ‌بخش مبارزه هماهنگ و متحد طبقه کارگر و همه زحمتکشان فکری و یدی میهن ما علیه فقر، فلاکت و استبداد مذهبی قلمداد گردد.

حزب تودۀ ایران یورش وحشیانه نیروهای انتظامی رژیم ولایت فقیه به گردهمایی اول ماه مه، روز جهانی کارگر در تهران را بشدت محکوم می کند. این عملکرد ضدمردمی و جنایتکارانه دستگاه های امنیتی حاکمیت جمهوری اسلامی نشانگر ماهیت کارگر ستیز رژیم ولایت فقیه است. کارگران و زحمتکشان کشور در کنار معلمان، بازنشستگان و دانشجویان کشور به تجربه چندین دهه اخیر دریافته اند که با ادامۀ این رژیم ضد مردمی نمی توان به پایان ظلم و تعدی دستگاه سرکوب رژیم و تحقق عدالت در میهن ما امیدوار بود. تنها با اتحاد و عمل مشترک همه گردان های اجتماعی و گسترش مبارزه، همانطور که در تظاهرات امروز تهران ما تبلور آن را دیدیم می توان رژیم استبدادی را به عقب نشینی وادار کرد.

حزب ما خواستار آزادی فوری و بی‌قید و شرطِ همه بازداشت‌شدگانِ تجمع ۱۱ اردیبهشت ماه در مقابل مجلس است!

درود آتشین به کارگران، دانشجویان انقلابی، فرهنگیان مترقی و بازنشستگان حق‌طلب میهن ما!

هرچه گسترده‌تر باد همبستگی گردان‌های جنبش مردمی در مبارزه علیه رژیم ولایت‌فقیه!

کار، نان، آزادی!

با هم در راه پایان دادن به ظلم، استبداد و بی‌عدالتی، تحقق حقوق کارگران و زحمتکشان، و استقرار حکومتی ملی و مردمی!

 حزب تودۀ ایران

۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا