کارگران و زحمتکشان

بازهم سرکوب خونین اعتراض های کارگری – حزب تودهٔ ایران یورش وحشیانه گزمگان ارتجاع به کارگران هپکو را محکوم می کند!

باردیگر گزمگان حکومت تاریک اندیشی  به تجمع اعتراضی کارگران محروم. و جان به لب رسیده یورش بردند و ماهیت عمیقا ظالم و مردم ستیز خود را به نمایش گذاشتند. در پی ماه ها بی حقوقی و اعتراض های پی در پی برای دریافت حقوق شان گروهی از کارگران شرکت هپکو، در اراک، روز دوشنبه ۲۵ شهریور در اعتراض به حقوق معوقه خود مسیر راه‌آهن شمال جنوبی ایران را مسدود کردند.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) دور تازه اعتراض‌ها از روز یکشنبه ۲۴ شهریور و بعد از حدود ده روز وقفه “به نشانه اعتراض به محقق نشدن وعده‌های مسئولان” از سرگرفته شده است. ایلنا گزارش داد که در این حرکت اعتراضی حدود ۹۰۰ نفر شرکت داشته‌اند. این حرکت اعتراضی مسالمت آمیز کارگران هپکو با سرکوب خشن و خونین نیروهای امنیتی رژیم ولایت فقیه رو به رو شد. بر اساس گزارش های منتشر شده در حمله نیروهای گارد ویژه به کارگران ۱۵ زخمی و ۲۰ بازداشت شده اند. و حتی تلاش‌های خبرنگار ایلنا برای تماس با مقامات استان مرکزی در ارتباط با بازداشت کارگران معترض هپکو تاکنون بی‌نتیجه مانده است. هپکو شرکت ساخت و مونتاژ ماشین‌آلات راه‌سازی است که در سال ۱۳۸۵ به بخش خصوصی واگذار شده است. به گزارش ایلنا کارگران می‌گویند مشکلات صنفی آنها از زمان خصوصی‌سازی شرکت هپکو و تغییر مدیریت آغاز شده است.

کارگران قهرمان هپکو در کنار میلیون ها هم وطن زحمتکش و محروم که از فقر، گرانی و بیکاری در رنج هستند صدای اعتراض خود را بلند کرده اند و نکته جالب اینکه سال گذشته همین کارگران مبارز و آگاه در دفاع از حقوق دیگر کارگران محروم حمایت خود را از کارگران هفت تپه و فولاد اهواز اعلام کرده بودند.

یورش وحشیانه گزمگان ارتجاع به تجمع مسالمت آمیز کارگران هپکو نشانگر هراس عمیق ارتجاع حاکم از ادامه اعتراض های کارگری در گوشه و کنار کشور است. صدور احکام سنگین و ظالمانه زندان و شلاق برای فعالان کارگری و مدنی در هفته های اخیر و در مجموع امنیتی کردن روز افزون فضای سیاسی کشور بیش از پیش نشانگر نگرانی و هراس عمیق رژیم از بحران همه جانبه سیاسی-اقتصادی است که کشور را فرا گرفته و جامعه ما را در آستانهٔ‌ انفجار اجتماعی بزرگی قرار داده است.  بحران همه جانبه ای که افزون بر فساد بی سابقه دستگاه های حکومتی و ظلم و چپاول اموال مردم بر درهٔ‌ عمیق میان فقر و ثروت و شکاف عظیم طبقاتی در جامعه ما افزوده است و زندگی کارگران و زحمتکشان کشور را بیش از پیش به سوی تباهی سوق می دهد.

حزب تودهٔ‌ ایران ضمن محکوم کردن یورش وحشیانه گزمگان رژیم ولایت فقیه به کارگران هپکو،‌ خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط همه دستگیر شدگان و رسیدگی فوری به خواست های کارگران هپکو است. کارگران مبارزه هپکو با ادامه اعتراض های منسجم و هماهنگ می توانند خواست های خود را به مرتجعان حاکم تحمیل نمایند. دفاع نیروهای اجتماعی از معلمان و بازنشستگان کشور تا زنان و دانشجویان و سایر تشکل های کارگری وظیفه ای مبرم است.

حزب تودهٔ ایران بار دیگر تشدید فضای امنیتی و ارعاب علیه کارگران معترض را قاطعانه محکوم می‌کند. حزب ما همه نیروهای میهن پرست، انقلابی، مترقی و آزادی خواه میهن را به مبارزهٔ مشترک برای افشا و محکوم کردن سیاست‌های سرکوبگرانهٔ رژیم ولایت فقیه فرا می‌خواند. باید با اتحاد عمل توطئه رژیم ولایت فقیه علیه جنبش کارگری و سندیکایی را خنثی و ناکام ساخت.

پیروز باد مبارزه کارگران و زحمتکشان میهن ما برای احقاق حقوق سیاسی و صنفی خود

کارگران در بند را آزاد کنید

هرچه گسترده‌تر باد همبستگی گردان‌های جنبش مردمی در مبارزه علیه رژیم ولایت فقیه

نان کار آزادی!

حزب تودهٔ‌ ایران ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا