کارگران و زحمتکشان

اعتراض کنفدراسیون سندیکایی جهانی اینداستریال به حملهٔ‌پلیس به تجمع اعتراضی کارگران آذرآب

در پی بازداشت و دستگیری ۲۱ نفر از کارگران آذرآب که در روز ۲۸ مهر برای احقاق حقوق خود تجمع کرده بودند و مورد حملهٔ وحشیانه پلیس قرار گرفتند، کنفدراسیون سندیکایی جهانی اینداستریال نامه‌ای اعتراضی به حسن روحانی، رئیس‌جمهور اسلامی ایران نوشت که ترجمهٔ‌فارسی متن آن را در ادامه می‌خوانید.

 

۲۳ اکتبر ۲۰۱۹، ژنو

جناب آقای حسن روحانی، رئیس‌جمهور

جمهوری اسلامی ایران

کنفدراسیون سندیکایی جهانی اینداستریال خواهان آزادی همهٔ کارگران کارخانهٔ آذرآب است که در حملهٔ‌خشونت‌بار نیروهای انتظامی به تظاهرات مسالمت‌آمیز کارگران در اراک بازداشت شده‌اند

 

جناب رئیس‌جمهور حسن روحانی،

من این نامه را در مقام دبیرکل کنفدراسیون سندیکایی جهانی اینداستریال (IndustriALL) به شما می‌نویسم که بیش از ۵۰ میلیون کارگر در صنایع معدن، انرژی و تولید را در بیش از ۱۴۰ کشور جهان،‌از جمله در ایران، نمایندگی می‌کند، تا از شما بخواهم که برای تضمین آزادی فوری همهٔ کارگران آذرآب که در حملهٔ‌وحشیانهٔ نیروهای انتظامی به تظاهرات مسالمت‌آمیز کارگران در اراک در روزهای ۲۰ و ۲۱ اکتبر بازداشت شده‌اند، مداخله کنید.

مایهٔ‌نگرانی شدید است که درست یک ماه پس از آنکه نامهٔ دیگری به شما نوشتیم و حملهٔ وحشیانه به کارگران هپکو را که از حق قانونی خود در برگزاری اعتراض مسالمت‌آمیز استفاده می‌کردند محکوم کردیم، اکنون بار دیگر مجبوریم با شما تماس بگیریم و خواهان رسیدگی به حملهٔ ددمنشانهٔ نیروهای انتظامی به تظاهرات مسالمت‌آمیز کارگران آذرآب در اراک شویم.

کارگران آذرآب برای نشان دادن مخالفت خود با رخدادهای جاری در این شرکت که به وخیم‌تر شدن شرایط کار کارگران منجر شده است، به طور قانونی و به‌حق دست به تظاهرات زده بودند. کارگران زیادی کار خود را از دست داده‌اند و شمار زیادی از آنها ماه‌هاست که مزد خود را دریافت نکرده‌اند.

بنابراین، کنفدراسیون سندیکایی جهانی اینداستریال بار دیگر از دولت ایران می‌خواهد که استانداردهای بنیادی کارگری در سطح ملّی و بین‌المللی را رعایت کند، و در نتیجه، به سرکوب کارگرانی که از حق قانونی خود برای برگزاری آزادانهٔ تظاهرات مسالمت‌آمیز استفاده می‌کنند پایان دهد، و همهٔ کارگران آذرآب را که در روزهای ۲۰ و ۲۱ اکتبر بازداشت شده‌اند آزاد کند.

 

منتظر پاسخ و اقدام بی‌درنگ شما هستم.

با احترام،

والتر سانچز، دبیرکل

 

به نقل از «نامۀ مردم»، شمارۀ ۱۰۸۹، دوشنبه ۶ آبان ماه ۱۳۹۸

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا