مسایل سیاسی روز

حزب تودهٔ‌ ایران ضرب و شتم بازنشستگان را محکوم می کند!

به دنبال فراخوان شماری از تشکل‌ها و نهادهای مستقل، روز یکشنبه ۱۹ آبان  ماه امسال صدها تن از زحمتکشان بازنشسته  کشوری و تامین اجتماعی  برای پیگیری  خواسته‌هایشان کوشیدند در مقابل مجلس در بهارستان گردهم آیند. این اقدام  مسالمت آمیز و اعتراضی از همان ابتدا با واکنش خشونت آمیز نیروهای امنیتی  و انتظامی مستقر در محل روبرو شد. بر پایه گزارش‌های منتشره با یورش نیروهای انتظامی بازنشستگان بی دفاع و حق طلب مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. همچنین مطابق همین گزارش‌ها حداقل ۱۰ تا ۱۵ تن از بازنشستگان نیز بازداشت شدند.

مشکلات معیشتی بازنشستگان در سال های اخیر از سوی رژیم ولایت فقیه نادیده گرفته شده و اکثریت زحمتکشان بازنشسته  کشوری و تامین اجتماعی در زیر خط  فقر زندگی می کنند. تعیین سطح سالانۀ افزایش حقوق و دستمزد های کارگران و کارمندان و بازنشسته‌ها  بالاتر ازنرخ تورم واقعی؛ اجرای مصوبه قانون همترازی بازنشستگان با شاغلان؛ توقف خصوصی سازی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) و پایان دادن به غارت دارایی کارگران بویژه در سازمان تامین اجتماعی؛ درمان و بهداشت رایگان برای همه بازنشستگان و لغو قرارداد با بیمه‌های تکمیلی؛ آزادی حق  تشکل، تشکیل سندیکاهای مستقل بازنشستگان و به رسمیت شناخته شدن حقوق سندیکایی؛ آزادی بدون قید وشرط کلیه فرهنگیان و کارگران از جمله خواسته‌های زحمتکشان بازنشسته بوده و هست. رژیم نه مایل و نه قادر به برآوردن این مطالبه‌هاست و به همین دلیل به سرکوب و تهدید متوسل می گردد.

یورش و ضرب و شتم  بازنشستگان از سوی همه نیروهای مترقی و انقلابی و آزادی‌خواه میهن ما محکوم است. تشدید مبارزه همراه با کارگران و زحمتکشان فکری و یدی پاسخ شایسته زحمتکشان به رژیم درمانده ولایت فقیه است.

  به نقل از «نامۀ مردم»، شمارۀ ۱۰۹۰، دوشنبه ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۸

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا