مسایل سیاسی روز

بیانیهٔ فدراسیون جهانی جوانان دموکرات در همبستگی با مردم ایران

فدراسیون جهانی جوانان دموکرات شاهد اعتراض‌های فزاینده در سراسر ایران در مخالفت با افزایش ۵۰درصدی قیمت بنزین [سهمیه‌بندی شده] و بی‌توجهی دولت به خواست‌های مردم ایران است. بر پایهٔ اطلاعات رسیده به ما، قیمت بنزین در سال‌های گذشته ۳۰ برابر شده است و این افزایش اخیر، مردم ایران را بیش از پیش به سوی فقر و رنج بیشتری می‌راند که ناشی از افزایش قیمت مواد خوراکی و هزینهٔ رفت‌وآمد خواهد بود.

راه‌حل مسائل پیش آمده، بی‌تردید گسیل نيروهای پلیس و اعمال خشونت نسبت به مردم عادی و قطع کردن اینترنت نیست. تا آنجا که ما می‌دانیم، تا کنون بیشتر از ۱۲ نفر کشته شده و تعداد زیادی از معترضان زخمی و به طور ناروا بازداشت شده‌اند. [این بیانیه بر اساس آمار موجود در صبح روز سه شنبه ۲۸ آبان تهیه شده است]   فدراسیون جهانی جوانان دموکرات بی‌توجهی دولت ایران به خواست‌های مردم و رفتار خشونت‌آمیز پلیس با مردم را محکوم می‌کند. ما برای مردم ایران در پیکارشان در راه تحقق حقوقشان آرزوی توانمندی داریم. ما به همهٔ خانواده‌ها و دوستان کسانی که جانشان را در این پیکار از دست داده‌اند تسلیت می‌گوییم و برای زخمی‌شدگان آرزوی بهبودی سریع داریم.

ما برخورد خشونت‌آمیز پلیس و حبس‌های ناعادلانه را قاطعانه محکوم می‌کنیم. ما به رفقای سازمان [ایرانی] عضو فدراسیون، سازمان جوانان تودهٔ ایران، رفیقانه درود می‌فرستیم و برای آنها در راهبرد مبارزه برای پایان یافتن خشونت و ادامهٔ پیکار تا تحقق خواست‌های مردم، رفیقانه آرزوی توانمندی داریم. در عین حال، امیدواریم که سازمان جوانان تودهٔ ایران و حزب تودهٔ ایران چشمان هشیار خود را باز نگه دارند تا از سوءاستفادهٔ مداخله‌گران امپریالیست از وضعیت کنونی کشور جلوگیری کنند. 

در این لحظهٔ نیاز به همبستگی، ما از همهٔ سازمان‌های ترقی‌خواه در سراسر جهان می‌خواهیم که در پیکار مردم ایران برای دستیابی به زندگی مناسبی که شایستهٔ آنند، در کنار مردم ایران بایستند. 

با سپاس‌های رفیقانهٔ، 

دفتر مرکزی فدراسیون جهانی جوانان دموکرات 

بوداپست، مجارستان 

۱۹ نوامبر ۲۰۱۹ [ ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۸]

به نقل از «نامۀ مردم»، شمارۀ ۱۰۹۱، دوشنبه ۴ آذر ماه ۱۳۹۸

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا