مسایل سیاسی روز

همبستگی حزب مردم فلسطین و حزب کمونیست بنگلادش با مبارزات مردم ایران

 به کمیتهٔ مرکزی حزب تودهٔ ایران

 حزب ما هرگونه سرکوب و کشتار مردمی را که برای آیندهٔ بهتر کشورشان پیکار می‌کنند، محکوم می‌کند.

رفقای گرامی،

حزب مردم فلسطین همبستگی قاطع خود را با حزب شما و مردم ایران در مبارزه در راه حقوق مردم ایران و برای تحقق عدالت اجتماعی و دموکراسی ابراز می‌کند.

حزب ما هرگونه سرکوب و کشتار مردمی را که برای آیندهٔ بهتر کشورشان پیکار می‌کنند، محکوم می‌کند. ما خواستار آزادی فوری فعالان تظاهرکننده هستیم که برای آرمان عادلانهٔ خود مبارزه می‌کنند.

در عین حال، حزب مردم فلسطین هرگونه دخالت خارجی در امور داخلی ایران و تلاش نیروی خارجی برای بهره‌گیری از آرمان عادلانهٔ مردم ایران به سود خود و برای تحقق نقشه‌های امپریالیستی علیه مردم ایران و ملّت‌های منطقه را محکوم می‌کند.

ما اعتقاد داریم که این مردم ایران‌اند که باید در مورد آیندهٔ خود، بدون سرکوب و مداخلهٔ خارجی، آزادانه تصمیم بگیرند.

 

کمیتهٔ مرکزی حزب مردم فلسطین

رام‌الله، سوّم دسامبر ۲۰۱۹ (۱۲ آذر ۹۸)

حزب کمونیست بنگلادش سرکوب فعالان و رهبران جنبش‌های ترقی‌خواه در ایران را به‌شدّت محکوم می‌کند.

 

رفیق مجاهدالاسلام سلیم و شاه علم، صدر و دبیرکل حزب کمونیست بنگلادش، در بیانیهٔ مطبوعاتی‌ای که روز دوشنبه ۲ دسامبر ۲۰۱۹ (۱۱ آذر ۹۸) منتشر کردند، اظهار داشتند که ملّت ایران در حال حاضر درگیر مبارزه‌ای توده‌یی علیه درصد بالای بیکاری و افزایش شدید قیمت کالاهای ضروری از جمله ۳برابر شدن قیمت بنزین، بدون اطلاع قبلی مسئولان، هستند. حزب تودهٔ ایران و دیگر نیروهای ترقی‌خواه و دموکراتیک ایران با موفقیت در جریان پیشبُرد این جنبش هستند. تظاهرات اعتراضی بزرگی در صد شهر کشور صورت گرفت. مقام‌های ایرانی به‌جای برآورده کردن خواست‌های مردم دست به سرکوب شدید شهروندان و به‌ویژه فعالان و رهبران جنبش‌های ترقی‌خواه آن کشور زدند. در بخشی از این اقدام‌های سرکوبگرانه، رژیم دین‌سالار ایران بخشی از حقوق بنیادی بشر و حقوق دموکراتیک مردم ایران را زیر پا گذاشت و به دستگیری‌ها و بازداشت‌های گسترده، زندانی کردن معترضان بدون رعایت زمینه‌های قانونی، کشتار بیشتر از ۲۰۰ نفر، و قطع کردن کل اینترنت خانگی و موبایل‌ها دست زد.

حزب کمونیست بنگلادش اِعمال این خشونت بی‌رحمانه علیه مردم ایران را به‌شدّت محکوم می‌کند و همبستگی صمیمانه و قلبی خود را با این جنبش ابزار می‌کند. در عین حال، حزب کمونیست بنگلادش همبستگی خود را با پیکار حزب تودهٔ ایران با نقشه‌های امپریالیستی و تحریم‌های وحشیانه علیه ایران اعلام می‌کند.

 

شعبهٔ بین‌المللی،

کمیتهٔ مرکزی حزب کمونیست بنگلادش

سایت حزب توده ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا