کارگران و زحمتکشان

حزب تودهٔ ایران احکام ظالمانه علیه فعالان کارگری را شدیداً محکوم می کند!

دادگاه تجدید نظر استان تهران در هماهنگی با ارگان‌های امنیتی و در اقدامی حساب شده، احکام هفت تن از متحمان پروندهٔ اعتراضات هفت تپه و بازداشت شدگان مراسم امسال روز جهانی کارگر را صادر کرد. بیدادگاه انقلاب اسلامی فعالان کارگری و رسانه‌ای این پرونده‌ها را هرکدام به ۵ سال حبس محکوم و جمعا برای آنها ۴۵ سال حکم زندان صادر کرده است.

اقدام دادگاه تجدید نظر فعالان کارگری در هماهنگی کامل با نهادهای امنیتی و در راستای سیاست‌های سرکوبگرانهٔ رژیم ولایت فقیه بویژه پس از سرکوب خونین خیزش مردمی آبان ماه انجام می‌پذیرد، از این جهت چنین احکام ظالمانه‌ای به هدف ایجاد فضای ارعاب در جامعه و تهدید توده‌های مردم و جنبش کارگری میهن ما صادر شده است. این احکام ناعادلانه در راستای سیاست مقابله با رشد جنبش اعتراضی کارگران و زحمتکشان از سوی بیدادگاه‌های رژیم صادر می‌شود و نمایانگر برنامه‌ای هدفمند در تقابل با جنبش کارگری و سندیکایی است. همچنین رژیم ولایت فقیه نگران از فضای ملتهب جامعه و همدردی همگانی با جان‌باختگان و بازداشت شدگان خیزش مردمی اخیر به سیاست فریب، تهدید و تطمیع متوسل شده و این احکام را باید بخشی از چنین سیاستی ارزیابی نمود.

حزب تودهٔ ایران ـ حزب طبقهٔ کارگر ایران، احکام صادره از سوی دادگاه تجدید نظر استان تهران برای فعالان کارگری را بشدت محکوم می‌کند. این احکام بار دیگر ماهیت غیر مستقل، ضد مردمی و واپسگرای قوه قضائیه رژیم را به اثبات می‌رساند و خط بطلانی بر مدعیات جلاد فاجعهٔ ملی و قاضی مرگ ابراهیم رئیسی است که پس از تکیه زدن بر کرسی ریاست این قوه، با دروغ پردازی و مانورهای فریبکارانه می‌کوشد دستان خون آلود خود و شرکایش در جنایات را پنهان سازد.

حزب ما با حمایت قاطع از جنبش سندیکایی زحمتکشان همچنان تاکید می‌ورزد، تشدید مبارزه و اتحاد عمل فراگیر پاسخ شایستهٔ همه نیروهای مترقی، انقلابی و آزادی خواه میهن ما به رژیم جنایت پیشهٔ ولایت فقیه است!

حزب تودهٔ ایران

۲۴ آذر ماه ۱۳۹۸

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا