مسایل سیاسی روز

اعتراض دلیرانه بازنشستگان و معلمان کشور با وجود جو ارعاب و تهدید رژیم

در آخرین لحظاتی که ”نامه مردم“ آماده انتشار می شد، مطلع شدیم که امروز بازنشستگان کشور در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمعی برگزار کردند و خواهان رسیدگی به خواست های خود شدند. افزون بر این در پی فراخوان شورای صنفی فرهنگیان کشور،نیز معلمان کشور نیز در دفاتر مدارس دست به تحصن زدند.  این حرکت های اعتراضی بازنشستگان و معلمان کشور در حالی صورت می گیرد که در هفته های اخیر رژیم و ارگان های امنیتی و سرکوبگر آن بشدت و با خشونت کم سابقه ای با هرگونه اعتراضی، از جمله تظاهرات مردمی بر ضد افزایش قیمت بنزین برخورد کرده اند.

 تحصن روز دوشنبه در مدارس و تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی به دعوت و فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران سازمان یافته بود. فرهنگیان بازنشسته نیز در تجمع دوم دی ماه مقابل مجلس شورای اسلامی خواهان پیگیری مطالبات معوقه و وعده‌های بی فرجام خود از جمله اجرای درست قانون مدیریت خدمات کشوری، اجرای تصمیمات دیوان محاسبات در پرداخت مطالبات سال ۸۴ ، افزایش حقوق سالیانه و متناسب ‌سازی آن با نرخ تورم شدند.

در اطلاعیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران خطاب به مسئولان رژیم و نیروهای امنیتی از جمله آمده است: ”شما که مدعی به رسمیت شناختن اعتراضات مسالمت‌آمیز هستید و همه روزه در خبرهای تصویری صداوسیما از اعتراضات به حق سایر کشورها داد سخن می‌رانید، از رویه گذشته خود دست بردارید و اعتراضات را با کشتار، سرکوب و زندان جواب ندهید. اگر قرار بود مردم و فرهنگیان با این سرکوب‌ها از حقوق خود دست بردارند، بعد از سرکوب تجمعات و تحصن‌ها در طول این سال‌ها، فرهنگیان باید مرعوب شده و دست از مطالبه‌گری برمی‌داشتند. اما بدانید که امروز جنبش معلمان بالنده‌تر و مصمم‌تر از قبل برای تحقق عدالت، آزادی و رفع تبعیض و فقر پا به میدان نهاده ‌است.“

بر اساس گزارش های رسیده بازنشستگان که در مقابل مجلس تجمع کرده بودند از جمله شعار می دادند:

 

* فقر، فلاکت، اعتراض، اعتراض

* سراسر ایران زحمتکشان در زندان

* تاحق خود نگیریم، از پای نمی نشینیم

* اینهمه بیعدالتی، هرگز ندیده ملتی

* معلم زندانی آزاد باید گردد

* زندانی سیاسی آزاد باید گردد

* کارگر زندانی آزاد باید گردد

*  دانشجوی زندانی آزاد باید گردد

 

حزب تودهٔ‌ ایران ضمن ابراز همبستگی با اعتراض دلیرانه فرهنگیان و بازنشستگان کشور و گام مثبت در راه هماهنگی نیروهای اجتماعی در مبارزه مشترک شان با رژیم ولایت فقیه، همه نیروهای مترقی و آزادی خواه ایران و جهان را به حمایت فعال از مبارزه فرهنگیان و بازنشستگان کشور فرا می خواند. ما هم همچون فرهنگیان و بازنشستگان کشور خواهان پایان یافتن  ظلم و بی عدالتی حاکم بر میهن مان و آزادی همه زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم و اعتقاد عمیق داریم که این مبارزه با تلاش مشترک همه ما و طرد کامل رژیم ولایت فقیه از حیات سیاسی کشور می تواند به سرانجام موفقی برسد. 

 

به نقل از «نامۀ مردم»، شمارۀ ۱۰۹۳، دوشنبه ۲ دی ماه ۱۳۹۸

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا