اعلامیه ها

بیانیهٔ حزب تودهٔ ایران: درود آتشین به دانشجویان، جوانان و مردم مبارز ایران که شجاعانه در برابر گزمگان استبداد ایستاده‌اند!

رژیم ضد مردمی ولایت فقیه دیگر بار در برابر اعتراض به‌حق مردمی که  از ظلم، بی‌عدالتی، محرومیت، و بی‌کفایتی مشتی رهبر تاریک‌اندیش و دروغ‌گو جان‌ به‌لب‌شان رسیده است، گزمگان سراپامسلحش را به میدان سرکوبگری معترضان فرستاد تا مردم آزاداندیش و شریف میهن‌مان را به‌گلوله ببندند و با این شیوهٔ ددمنشانهٔ دیرینه‌شان شاید دمی بیش حیات ننگین رژیم  را طولانی‌تر کنند.

بشنوید

در پی افشا شدن سبب سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراینی که شلیک موشک از سوی نیروی پدافند هوایی سپاه بود اما سخنگویان رژیم سه روز متوالی در این مورد با انواع و اقسام توجیه‌ها و دروغ‌بافی‌ها واقعیت امر را به‌کلی منکر بودند و آن را از مردم پنهان می‌داشتند، حرکت‌های اعتراضی دانشجویان، جوانان و مردم دلیر میهن ما در روزهای اخیر نشان داد که به‌رغم  ضربه‌های سرکوب خونین اعتراض‌های مردمی در آبان‌ماه امسال و کشتار صدها تن و مجروح کردن چند هزار نفر و دستگیری هزاران تن، که تا به امروز آمار جان باختگان و بازداشت شدگان را اعلام نکرده اند  و هنوز از سرنوشت شماری از آنان اطلاعی دقیق در دست نیست، آتش اعتراض‌های مردمی خاموش شدنی نیست و با هر فاجعه و حتا با کوچک‌ترین جرقه‌ دوباره شعله می‌کشد. 

اعتراض‌ هنرمندان همراه با اعلام حضور نیافتن در مراسم رسمی آتی، اعتراض‌ دانشگاهیان و ورزشکاران کشور هم‌دوش و در کنار اعتراض‌های مردم، نشانه‌هایی مثبت از همدلی و همیاری قشرهای مختلف اجتماعی در مبارزهٔ مشترک امروز در میهن ما است. بر اساس آخرین گزارش‌ها، گزمگان رژیم کارزاری گسترده‌ را به‌منظور بازداشت فعالان اجتماعی و مدنی آغاز کرده‌اند و ازجمله در آخرین ساعات امروز به خانه خانواده آقای مهدی کروبی برای دستگیری پسر ایشان یورش برده‌اند.

حزب تودهٔ ایران ضمن محکوم کردن سرکوب وحشیانه مردم و دانشجویان معترض به‌وسیله گزمگان ارتجاع، معتقد است که تنها با مبارزهٔ مشترک و هماهنگ همهٔ نیروها و قشرهای اجتماعی و فلج کردن امکان فعالیت دستگاه‌های حکومتی می‌توان رژیم ولایت فقیه را به‌طور جدی به‌‌چالش طلبید و آن را به قبول خواست‌های جنبش مردمی وادار کرد. ما تکرار می‌کنیم: رژیم ولایت فقیه در بن‌بست است و خامنه‌ای صلاحیت رهبری کشور را ندارد. باید همه تلاش‌ها را به حذف کامل ولایت فقیه از ساختار سیاسی میهن‌مان متوجه کرد.

ما همراه با شعارهای مردمی، خواهان پایان استبداد و حکومت دروغ و سرکوب هستیم. توده‌ای‌ها در ایران و در سراسر جهان در صف مردم و در کنار آنان برای رهایی ایران از یوغ استبداد مبارزه می‌کنند!

درود آتشین به دانشجویان و مردم مبارز ایران که قهرمانانه در مقابل گزمگان استبداد ایستاده‌اند!

پیش به‌سوی همکاری و اتحادِ عمل همهٔ نیروهای مترقی، آزادی‌خواه، و دموکرات در راه طرد رژیم ضد مردمی ولایت فقیه!

 

حزب تودهٔ ایران

۲۳ دی‌ماه ۱۳۹۸

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا