اعلامیه ها

اطلاعیهٔ دبیرخانهٔ کمیتهٔ‌ مرکزی حزب تودهٔ ایران دربارهٔ‌ برگزاری نشست وسیع کمیتهٔ مرکزی حزب

نشست (پلنوم) وسیع کمیتهٔ مرکزی حزب تودهٔ‌ ایران با شرکت اعضای کمیتهٔ‌ مرکزی و مسئولان حزبی، در ماه اسفند ۹۸ برگزار شد. نشست وسیع کمیتهٔ‌ مرکزی نخست گزارش هیئت سیاسی دربارهٔ مهم‌ترین تحولات ایران و جهان در فاصلهٔ نشست قبلی تا این نشست را بررسی و آن را با در نظر گرفتن پیشنهادهای تکمیلی و اصلاحی تصویب کرد.

نشست وسیع کمیتهٔ‌ مرکزی حزب در بحث و بررسی خود پیرامون اوضاع حساس و بحرانی کنونی کشور و ضرورت تلاش برای همکاری عملی هرچه بیشتر نیروهای مترقی و آزادی‌خواه کشور در پیکار با استبداد حاکم، کمیته‌ای را برای بررسی بیشتر چالش‌ها و یافتن راهکارهای عملی تازه برای تحقق این مهم برگزید.

یکی دیگر از موضوع‌های مهم مورد بحث در نشست وسیع کمیته مرکزی حزب، ضرورت تدارک، سازمان‌دهی، و برگزاری هفتمین کنگرهٔ‌ حزب تودهٔ ایران بود. نشست با تصویب قرار برگزاری هفتمین کنگرهٔ حزب تودهٔ ایران، کمیسیون تدارک برگزاری کنگره و کمیسیون تهیهٔ اسناد کنگره را برگزید و رهنمودهای لازم را در این زمینه تدوین و تصویب کرد. نشست وسیع کمیتهٔ مرکزی حزب همچنین در آستانهٔ صدمین سالگرد تأسیس حزب کمونیست ایران در سال ۱۲۹۹، بیانیه‌ای را به همین مناسبت تصویب و مقرر کرد که رهبری حزب فعالیت‌های تبلیغی-ترویجی مناسبی را به این مناسبت تدارک ببیند.

بخش نهایی کار نشست وسیع کمیتهٔ مرکزی به بررسی کار شعبه‌های گوناگون فعالیت حزب در عرصه‌های مطبوعات، کارگری، زنان، روابط بین‌المللی، مالی، تشکیلات، و فعالیت تبلیغاتی-ترویجی در شبکه‌های اجتماعی اختصاص داشت. نشست وسیع کمیتهٔ مرکزی حزب ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت کارها که به همّت همهٔ رفقا و هواداران حزب و فداکاری و فعالیت خستگی‌ناپذیر آنان تحقق یافته است، برای بهبود و گسترش فعالیت‌های آتی حزب تصمیم‌های معیّنی اتخاذ کرد.

دبیرخانهٔ‌ کمیتهٔ مرکزی حزب تودهٔ‌ ایران

۸ اسفند ۱۳۹۸

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا