کارگران و زحمتکشان

کره زمین یکی است، بیایید از آن دفاع کنیم! پیام اتحادیه مرکزی سندیکاهای کارگری کوبا، به‌مناسبت اول ماه مه، روز جهانی کارگر

باتوجه به وضعیتی که امروز جهان و کشور ما در رویارویی با ویروس کرونا در آن قرار دارند، دولت کوبا در میان بسیاری از اقدام‌هایش به‌هدف حفظ زندگی و سلامت مردم، کلیه فعالیت‌هایی که به تجمع مردم منجر می‌شود را متوقف کرد. جنبش سندیکایی ما نیز قطعاً از این اقدام حمایت می‌کند و به‌این ترتیب مراسم و رژه اول ماه مه روز جهانی کارگر را برگزار نمی‌کند.

اتحادیه مرکزی سندیکاها و اتحادیه‌های ملی از کارگران کوبایی می‌خواهند تا با همه آنانی که در پهنهٔ جهان سیاست‌های منفی نولیبرالی باعث از دست رفتن دستاوردهای اجتماعی‌شان شده است، در روز جهانی کارگر همبستگی خود را اعلام کنند.

روزی خواهد رسید که مردم ما از تلاش و مبارزه امروزه پرسنل درمانی (۶۰۰ پزشک کوبایی و دیگر متخصصان درمانی در مقام بخشی از همبستگی بین‌المللی در ۱۹ کشور جهان) به‌منزلهٔ همبستگی انسانی انقلاب کوبا با بیماری ناشی از ویروس کرونا می‌جنگند، قدردانی کنند. پرسنل و کادر بالای درمانی ما در ۵۹ کشور جهان درحال انجام وظیفه و نجات جان ده‌ها هزار انسان هستند.

در زمان دشوار کنونی دولت ایالات متحده آمریکا به‌هدف جلوگیری از دستیابی مردم کوبا به منابع لازم به‌منظور غلبه بر این بیماری خطرناک، تحریم‌ها بر واردات دارو، مواد غذایی، سوخت، و کالاهای اساسی را تشدید کرده است. درضمن ایالات متحده آمریکا برای بی‌اعتبار کردن ارزش‌های پزشکی کوبا نزد جهانیان، از رهبران دولت‌ها و زمامداران دیگر کشورها رد کمک‌های ما- کمک‌هایی که به‌نشانهٔ همبستگی ارائه می‌شوند- را خواستار شده است.

۶۰ سال محاصره اقتصادی، تجاری، و مالی که از سوی دولت ایالات متحده به کشور ما تحمیل شده نتوانسته است مانع همبستگی ما با کشورهای جهان شود. ضمناً ما توانستیم داروهای تولیدی و امکان‌های درمانی کوبا به‌منظور کمک به معالجه بیماری‌های عفونی ازجمله به افرادی که به بیماری ناشی از ویروس کرونا مبتلا هستند را در سطح جهانی ‌دسترس‌پذیر سازیم.

هم‌رزمان سراسر جهان! ما از شما دعوت می‌کنیم که در مبارزهٔ ما برای لغو این محاصره و تحریم ناعادلانه و جنایتکارانه که نه‌تنها بر ما کوبایی‌ها بلکه بر دیگر مردمی که این نوع سیاست‌ها بر آنان تحمیل شده است، به ما بپیوندید. چین و کوبا در زمرهٔ نمونه‌هایی منحصربه‌فرد از کشورهایی‌ا‌ند که وقتی اراده سیاسی در آن‌ها وجود داشته باشد، همبستگی می‌تواند به واقعیت تبدیل شود. جهان ما یکی است، بیایید از آن دفاع کنیم! ویروس مرز نمی‌شناسد، بین زن و مرد، سیاه و سفید فرق نمی‌گذارد. بنابراین وظیفه همه اتحاد در این مبارزه است و در این راه اطلاعاتی را که دراختیار داریم به‌اشتراک بگذاریم!

ما معتقدیم که باهم پیروز می‌شویم!

اتحادیه مرکزی سندیکاهای کارگری کوبا و اتحادیه‌های کارگران از این فرصت استفاده می‌کنند تا از همه سازمان‌ها و رفقای هم‌رزم در روز جشن جهانی کارگر که با ارسال پیام‌های همبستگی در این روز مهم همیشه با ما همراه بوده‌اند و پیام‌هایی گویای استقامت در انقلاب به جنبش سندیکایی کارگران و مردم کوبا ارسال می‌کنند، پیشاپیش سپاسگزاری می‌کنند.

زنده‌باد استواری و پایداری در مبارزه سخت این دوران!

کوبا جان مردم را نجات می‌دهد

تحریم‌ها زندگی را نابود می‌کند

محاصره و تحریم یک جنایت است!

زنده‌باد روز اول ماه مه!

تا پیروزی نهایی!

برگرفته از: ارگان اتحادیه مرکزی سندیکاهای کارگری کوبا (http://www.trabajadores.cu/)، ۲۶ فروردین‌ماه ۱۳۹۹.

سایت حزب تودهٔ ایران 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا