کارگران و زحمتکشان

بیانیه مشترک احزاب و سازمانهای سیاسی در حمایت از مردم ایران در اول ماه مه، ۲۰۲۰، روز جهانی کارگر

طبقه کارگر ایران روز اول ماه مه ،  ۲۰۲۰، روز جهانی کارگر را در شرایط خاصی جشن می گیرد. سیاستهای امپریالیستی ایالات متحده آمریکا سخت ترین تحریمها را علیه ایران، که در تاریخ روابط بین دو کشور بی سابقه بوده است، اعمال کرده است. سیاستهای فوق ارتجاعی، فاسد و نابخردانه رژیم جمهوری اسلامی ایران شرایط زندگی مردم ایران را در وضعیت وخیمی قرار داده است.

علاوه بر این ویروس کووید- ۱۹، زندگی مردم ایران را با تهدیدی جدی روبرو کرده است. در مجموع تهدید جنگ، مرگ، بیکاری و دستگیری برای هر نوع اعتراض به وضعیت زندگی بسیار وخیم در کشور، مردم ایران را در بدترین شرایط زندگی خود در دوران معاصر قرار داده است.   لذا ما احزاب و سازمان های سیاسی امضاء کننده این بیانیه خواهان انجام فوری اقدامات زیر هستیم:

– تحریم ها بیشترین صدمه را به مردم ایران می زنند. باید فورا نقطه پایانی بر این تحریمها گذاشته شود.

– دستگیری و اقدامات سرکوبگرانه علیه کارگران، معلمان، فعالین اتحادیه ای، نویسندگان، بازنشستگان و فعالان سیاسی و حقوق بشری باید متوقف شود.

– رژیم جمهوری اسلامی ایران باید به کنوانسیون های بین المللی مانند حقوق بشر و کنوانسیونهای سازمان بين المللي كار (ILO) که خود جز امضا کنندگان ان است احترام بگذارد. رژیم همچنین باید حقوق مردم ایران را که در این کنوانسیونها به رسمیت شناخته شده است به رسمیت بشناسد.

– همه فعالین اتحادیه ای، معلمان، نویسندگان و فعالین سیاسی و حقوق بشری که دستگیر و زندانی شده اند باید فورا ازاد گردند. جان انها با توجه به شیوع ویروس کووید- ۱۹ در زندانها در خطر است.

– طبقه کارگر ایران برای مبارزه علیه کووید- ۱۹ به حمایت دولت احتیاج دارد. عدم حمایت از طبقه کارگر به این معنی است که آنها باید تحت شرایط تهدید ویروس کرونا کار کنند .

 

حزب کمونیست کانادا

کومله زحمتکشان کردستان- کانادا

 حزب چپ ايران (فدائيان خلق-(کانادا

حزب توده ایران- کانادا

 

به نقل از «نامهٔ مردم»، شمارۀ ۱۱۰۳، ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا