اعلامیه هامسایل سیاسی روز

حزب تودهٔ ایران حملهٔ مسلحانه به دفتر حزب کمونیست عراق در نجف را محکوم می‌کند

با خبر شدیم که در آستانهٔ تدارک و برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق، دفتر حزب کمونیست عراق در شهر نجف در جمعه صبح ۱۷ بهمن مورد حملهٔ ددمنشانهٔ گروه‌های مسلّح قرار گرفت که به آتش‌سوزی و آسیب دیدن جدّی دفتر حزب برادر منجر شد. خوشبختانه در این حمله کسی آسیب ندید. حزب تودهٔ‌ ایران این حملهٔ خصمانه را، که یادآور حمله‌های نیروهای چماقدار و چاقوکش به دفترهای حزب ما در سال‌های فعالیت دشوار بعد از پیروزی انقلاب است و هدفی جز سرکوب نیروهای صلح و پیشرفت و ترقی ندارد، قاطعانه محکوم می‌کند.
سیاست کلی حزب کمونیست عراق همواره در راه برقراری آرامش و صلح، دفاع از حقوق و آزادی‌های دموکراتیک در برابر نیروهای تاریک‌اندیش، و مقابله با تفرقه‌افکنی و فرقه‌گرایی در عرصهٔ سیاست و جامعهٔ عراق بوده است. رفقای عراقی قاطعانه از اعتراض‌های حق‌طلبانهٔ مردم در ماه‌های اخیر دفاع و در آنها فعالانه شرکت کرده‌اند. به همین دلیل هم رفقای عراقی و دفترهای حزب برادر بارها مورد حملهٔ ناجوانمردانهٔ‌ چماقداران قرار گرفته‌اند که منجر به شهادت شماری از رفقا و ایجاد رعب و وحشت و ناآرامی از جمله در محل فعالیت کمونیست‌های عراقی در بغداد، بصره، دیوانیه، و ناصریه شده است.
هیئت سیاسی حزب کمونیست عراق دربیانیه‌ای که در پی حملهٔ‌ اخیر به دفتر حزب در نجف صورت گرفت، نوشت: «این اقدام‌های ناجوانمردانه، که در ۸۶ سال حضور حزب بارها آزموده شده است، بر عزم استوار کمونیست‌ها خدشه‌ای وارد نخواهد کرد.»
حزب توده ایران ضمن محکوم کردن این حمله و یورش‌های مشابه به حزب کمونیست عراق، همبستگی رفیقانه و مبارزاتی خود را با رفقای عراقی ابراز می‌کند.
حزب توده ایران
۵ فوریه ۲۰۲۱/ ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۹

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا