اعلامیه ها

اطلاعیۀ دبیرخانۀ کمیتۀ مرکزی دربارۀ نشست نوبتی کمیتۀ مرکزی حزب تودهٔ ایران

نشست نوبتی کمیتۀ مرکزی حزب تودۀ ایران با شرکت اعضای کمیتۀ مرکزی حزب در اسفندماه ۱۳۹۹ برگزار شد. این نشست با یک‌ دقیقه سکوت به‌احترام همه شهدای توده‌ای و همۀ جان‌باختگان راه آزادی، استقلال، و عدالت اجتماعی میهن‌مان کار خود را آغاز کرد.
بخشی عمده‌ از کار نشست کمیتۀ مرکزی به بررسی آخرین تحول‌های روی‌داده در کشور و انتخابات آتی ریاست‌جمهوری ایران در خردادماه ۱۴۰۰ اختصاص داشت. نشست پس از بحث و تبادل‌نظر در این زمینه‌ها، قرار انتشار بیانیه‌ای کوتاه پیرامون ارزیابی حزب توده ایران از تازه‌ترین تحوّل‌های ایران را به‌تصویب رساند.
یکی دیگر از موضوع‌هایی که در نشست دربارهٔ آن بحث و بررسی شد چگونگی پیشرفت کار در زمینهٔ تدارک و برگزاری هفتمین کنگرۀ حزب تودۀ ایران بود. با توجه به ادامۀ دشواری‌های همه‌گیری کووید- ۱۹ و ممکن نبودن سفر رفقا و برگزار شدن نشست‌های حضوری، تصمیم‌هایی لازم دربارۀ زمان برگزاری هفتمین کنگرۀ حزب تودۀ ایران گرفته شد. کمیتۀ مرکزی ضمن موافقت با ادامۀ کار جمع‌آوری نظرات در مورد اسناد کنگره و تنظیم آن‌ها، به بررسی استفاده از شیوه‌های مجازی به‌منظور بحث و تبادل‌نظر در این زمینه تأکید کرد.
تدارک برگزاری هشتادمین سالگرد تأسیس حزب تودۀ ایران در مهره ماه ۱۴۰۰ یکی دیگر از موضوع‌های مهم بررسی و تبادل‌نظر در نشست کمیته مرکزی بود. نشست پس از بررسی نظرات و پیشنهادهای مختلف در زمینه کار ترویجی- تبلیغاتی و همچنین برگزاری نشستی سراسری در آینده در این زمینه، تصمیم‌هایی مشخص گرفت.
بررسی کار و فعالیت شعبه‌های مختلف بخش پایانی کار نشست کمیتهٔ مرکزی حزب بود. در این بخش خصوصاً در زمینه کار ارگان مرکزی حزب و بسط کار تبلیغاتی حزب در فضای مجازی تصمیم‌های معینی گرفته شد.

دبیرخانهٔ کمیتهٔ‌مرکزی حزب تودهٔ ایران
۲۴ اسفندماه ۱۳۹۹

به نقل از «نامهٔ مردم»، شمارهٔ ۱۱۲۵، ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۹

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا