مسایل سیاسی روز

 شرکت حزب در جشنواره ندای مردم در شهر وین (اتریش) شرکت حزب در جشنواره ندای مردم در شهر وین (اتریش)

هواداران حزب امسال نیز مانند سال‌های گذشته در جشنواره با شکوه «ندای مردم»، جشن نشریۀ حزب کمونیست اتریش (روزنامه  و ارگان مرکزی  سابق حزب کمونیست اتریش که هم اکنون از سوی این حزب به صورت نشریه ماهانه منتشر می شود) شرکت کردند. این جشنواره هر ساله در فضای باز، در پارک قدیمی پراتر در شهر وین برگزار می­شود. امسال این جشنواره  در روز های شنبه و یکشنبه ۴ و ۵ سپتامبر برگزار شد. هواداران حزب از سال ۱۹۶۳ میلادی پیگیرانه هر سال در این جشنواره شرکت کرده اند. تنها سال گذشته بود که این جشن به علت همه گیری بیماری کرونا نتوانست برگزار شود.

رفقای توده ای امسال نیز همراه با پخش ده­ها اعلامیه به زبان­های فارسی، آلمانی (نشریه توده اینفو) و انگلیسی در گفتگو با ده­ها مراجعه کننده از میز کتاب و چادر حزب، از آزادی برای زندانیان سیاسی و عقیدتی، مبارزه همزمان با رژیم دیکتاتوری در ایران و همچنین پیکار علیه مداخله امپریالیست ها و کشورهای خارجی در کشورمان، سخن گفتند و با بازدیدکنندگان از غرفه پیرامون ضرورت صلح در منطقه و در جهان، عدالت اجتماعی و همبستگی بین المللی به گفتگو نشستند.

رفقا شعارهای حزب را همچون «آزادی برای زندانیان سیاسی در ایران!»، «باهم به سوی تشکیل جبهه واحد ضد دیکتاتوری و طرد رژیم ولایت فقیه!»، «علیه جنگ و برای صلح»، «به بایکوت علیه ایران پایان دهید» و «مردم و تاریخ میهن ما جنایت هولناک فاجعه ملی را فراموش نخواهند کرد!»  در بیرون و در درون چادر حزب نصب کرده بودند.

امسال هوا با برگزار کنندگان و شرکت کنندگان در این جشنواره همراهی کرد. هوای آفتابی و آسمان باز در هر دو روز، بهترین شرایط را برای شرکت بازدیدکنندگان فراهم کرده بود. وبه راستی جشنواره ندای مردم امسال یکی از موفق ترین برنامه­ها در چندین سال گذشته بود.

امسال نیز دوستداران و علاقمندانی پرشمار (ایرانی، افغان، عراقی، اتریشی، آلمانی و از دیگر کشورها) از میز کتاب و چادر حزب بازدید کردند و مایل بودند تا از نظرهای حزب پیرامون رویدادهای گوناگون در ایران و جهان آگاه شوند و از تاریخ و مبارزه حزب ما بیشتر بدانند. رفقای ما در این دو روز در گفتگوهای گوناگون با بازدیدکنندگان تلاش کردند، در حد توان، بازتاب دهنده و فریادگر مبارزه مردم کشورمان، به ویژه زندانیان سیاسی و عقیدتی در زندان­های ایران بر علیه رژیم دیکتاتوری حاکم باشند و از سوی دیگر فعالیت ها و تبلیغات موذیانه و زهرآگین امپریالیست‌ها را در برافروختن جنگ و کُشت و کشتار، دستبرد به منافع ملی کشورها و غارت میلیون ها انسان زحمتکش، افشا کنند. تحولات روز افغانستان یکی از موضوع­های بسیار مهم در گفتگو با شرکت کنندگان در این جشنواره بود. از همین روی به دعوت هواداران حزب، رفیق محسن زاد نماینده حزب آبادی افغانستان در اتریش، در روز دوم جشن پیرامون تحولات افغانستان برای حاضران در چادر حزب سخنرانی کرد و با آنان به گفتگو نشست.

در غرفه حزب ما در بعضی اوقات از روز به علت حضور پرشمار بازدید کنندگان جای نشستن نبود. میز کتاب حزب با کتاب­های پرشمار تازه منتشر شده، به راستی جاذبه ای بزرگ برای بازیدکنندگان ایرانی، افغان و حتی دیگران داشت. یکی از رفقای بازدیدکننده افغان، فعالیت حزب در انتشار این همه کتاب را تحسین برانگیز می­دانست. غرفه حزب ما امسال در جشنواره ندای مردم، به همت رفقای هوادار و دوستداران حزب،  یکی از موفق­ترین برنامه­های خود در چندین سال گذشته را، چه از نظر شمار بازدید کنندگان، چه از نظر گفتگو و بحث های انجام شده و چه از نظر فروش کتاب تجربه کرد.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا