اعلامیه ها

اطلاعیۀ حزب تودۀ ایران: مبارزه دلیرانه فرهنگیان ادامه دارد

با فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، روز ۲۳ دی‌ماه ده‌ها هزار معلم شاغل و بازنشسته چهارمین تجمع سراسری خود در دو ماه گذشته و در واکنش به بی‌توجهی کارگزاران رژیم ولایت فقیه به خواسته‌های برحق فرهنگیان را برگزار کردند. به‌رغم حضور گستردۀ نیروهای سرکوب و امنیتی رژیم و بازداشت و ممانعت از شرکت فرهنگیان در تجمع‌های اعتراضی، با هم‌خوانی سرود یار دبستانی و فریاد شعارهایی مانند “معلم زندانی آزاد باید گردد”، “معلم به پا خیز، برای رفع تبعیض”، فرهنگیان مبارز در مقابل مجلس در تهران و ده‌ها شهر کشورمان بر اجرای کامل رتبه‌بندی و همسان‌سازی حقوق و آزادی معلمان زندانی اصرار کردند. با محکوم کردن قتل عمد بکتاش آبتین، فرهنگیان مبارز همبستگی پر اهمیت خود با کانون نویسندگان ایران را اعلام کردند. شورای هماهنگی هیچ بهانه‌ای اعم از تحریم و… را برای هیچ شخصی قابل پذیرش ندانست، “چرا که دست غارتگران و متجاوزان به حقوق ملت برای آحاد جامعه به ویژه فرهنگیان کاملا رو شده است.”

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در قطعنامه پایانی ۸ بندی خود بر اجرای اصولی و کامل رتبه‌بندی فرهنگیان از بدو استخدام بر مبنای حداقل هشتاد درصد حقوق متناظر اعضای هیات علمی، اجرای کامل همسان‌سازی بازنشستگان بر مبنای ماده ۶۴ قانون مدیریت خدمات کشوری، ایجاد امنیت شغلی و استخدام رسمی تمام بخش‌های مختلف نیروی کار آموزشی، آزادی معلمان دربند و مختومه شدن پرونده فعالان صنفی و توقف احضار و بازجویی معلمان توسط حراست‌ها و نهادهای امنیتی، بازگرداندن سرمایه‌های غارت شده صندوق‌های بازنشستگی، پرداخت حق منطقه جنگی مصوب به بازنشستگان، برخورداری از بیمه تکمیلی یکسان، و پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان تاکید کرد. شورای هماهنگی روی پافشاری خود بر آموزش کیفی و رایگان تاکید،  و “طبقاتی شدن آموزش را به شدت محکوم” کرد.

شورای هماهنگی به پیامدهای “طبقاتی کردن امر آموزش و خصوصی‌سازی آموزش” هشدار داد، و “کالایی کردن آموزش” را تعرض به سفره زحمتکشان عنوان کرد.  حزب توده ایران بار دیگر قاطعانه از مبارزه و خواسته‌های به‌حق فرهنگیان کشورمان حمایت می‌کند و اعمال خشونت و بازداشت فعالان صنفی فرهنگیان را به‌شدت محکوم می‌کند.

 

حزب تودۀ ایران

۲۳ دی ۱۴۰۰

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا