اعلامیه هامسایل حقوق بشر

حزب تودۀ ایران: درود پرشور به مبارزه دلیرانه آموزگاران و فرهنگیان کشور بر ضد بی عدالتی و ظلم، برای، امنیت شغلی، آزادی معلمان زندانی و آموزش رایگان

به‌رغم یورش به تجمع‌های اعتراضی برحق آموزگاران، بار دیگر با فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، روز ۳۰ بهمن آموزگاران کشورمان با برگزاری تجمعات اعتراضی در بیش از ۱۰۰ شهر به مبارزه دلیرانه خود ادامه دادند. مهم‌ترین خواسته‌های آموزگاران در این تجمع‌ها اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان؛ اجرای کامل رتبه‌بندی مطابق با خواسته اکثریت معلمان در سال ۱۴۰۰ و با بودجه مشخص برای سال آینده؛ پایان دادن به غارت صندوق ذخیره فرهنگیان؛ پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان و تامین امنیت شغلی نیروهای غیررسمی، خریدخدماتی و خدمتگزاران؛ پایان دادن به سیاست‌های ویرانگر خصوصی‌سازی و پولی سازی آموزش و برقراری آموزش رایگان؛ و آزادی زندانیان و یاران دربند، پایان دادن به پرونده‌سازی، و بازگرداندن معلمان اخراجی بر سر کار خود بود. در ۳۰ بهمن نیروهای امنیتی یورش گسترده‌ای به تجمع کنندگان، بخصوص در شهر کرج داشتند و بیش از ۱۵ نفر را بازداشت کردند. “معلم زندانی آزاد باید گردد”، “آموزش رایگان حق فرزندان ما”، و “معلم به پا خیز برای رفع تبعیض” از جمله شعارهای آموزگاران شاغل و بازنشسته در این تجمعات بودند.

در اعتراض های روز شنبه شعارهایی از جمله «این آخرین پیام است، جنبش فرهنگیان آماده قیام است»، «معلم به پا خیز برای رفع تبعیض»، «فرهنگی باغیرت تن نمیده به ذلت»، «معلم زندانی راهت ادامه دارد»، «مدعی عدالت خجالت خجالت»، «رئیسی قالیباف این آخرین پیام است، نهضت فرهنگیان آماده قیام است»، «دولت خیانت می کند مجلس حمایت می کند»، « معلم زندانی، آزاد باید گردد»، «آموزش رایگان حق فرزندان ما» و… داده شد.

بر اساس فراخوان شورای هماهنگی این تجمع‌های اعتراضی روز شنبه ۳ اسفندماه نیز بصورت سراسری برگزار خواهد شد.

مبارزۀ دلیرانه، پیگیر و هماهنگ معلمان و بازنشستگان کشور در ماه های اخیر نمونۀ درخشانی از پاگیری جنبش اعتراضی سراسری در میهن ما برضد بی عدالتی و ظلم حاکمیت جمهوری اسلامی است. حمایت از این مبارزه وظیفۀ همۀ نیروهای مترقی و آزادی خواه کشور است. حزب تودۀ ایران با محکوم کردن یورش نیروهای امنیتی به تجمعات ۳۰ بهمن و بازداشت آموزگاران، بار دیگر حمایت قاطعانه خود از خواسته‌های برحق آموزگاران کشورمان را اعلام می کند.

 

۱ اسفند ۱۴۰۰

حزب تودۀ ایران

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا