مسایل بین‌المللی

موفقیت چشمگیرحزب کمونیست اتریش درانتخابات مجلس استان «سالزبورگ»

پس از انتخابات شهر “گراتس”- دومین شهر بزرگ اتریش- در تاریخ ۲۶ ماه سپتامبر ۲۰۲۱ (۴ مهرماه ۱۴۰۰) و پیروزی رفیق “اِلکه کار” به­عنوان شهردار این شهر، اینک موفقیت بزرگ حزب کمونیست “اتریش پلوس” (KPÖ-PLUS=اتحاد حزب کمونیست اتریش وجوانان منشعب از حزب سبز) درانتخابات مجلس استان سالزبورگ را شاهدیم. در این انتخابات که در تاریخ ۲۳ آوریل ۲۰۲۳ (۳ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲) برگزار شد، حزب “کمونیست پلوس” در این استان موفق شد ۱۱٫۴ درصد کل رأی‌ها را کسب کند. بی‌گمان این موفقیتِ چشمگیر نشان­دهندهٔ تغییر گرایش مردم به سیاستی دیگر است .

کاندیدای اصلی و رهبر حزب کمونیست اتریش پلوس  در استان سالزبورگ “کِی میشائیل دانکل” پس از این موفقیت و اعلان نتیجه انتخابات دراین‌باره گفت: “این یک نتیجه تاریخی و نشانه­ای نیرومند است که انسان­ها سیاستی دیگر، سیاستی صادقانه را خواستارند، سیاستی که با مسئله‌هایی مانند گرانی مسکن وافزایش سرسام‌آور هزینه­های انرژی مقابله کند، سیاستی که مانع از آن شود که انسان­ها به‌رغم اشتغال به کار در فقر و نداری زندگی کنند، سیاستی که مانع از آن گردد تا کودکی در فقر بزگ شود.  نتیجهٔ این انتخابات همچنین هشداری به حزب­های پارلمانی‌ای است که به‌جای پنهان شدن پشت بهانه­هایی گوناگون و نداشتن شجاعت، به حل مشکل‌ها وچالش­های روبرو بپردازند.

امروز ما خوشحالیم و از فردا چالشی در برابر ما آغاز می­شود، زیرا هنوز اکثریتی سیاسی که آماده کار برای حل مسئلهٔ مسکن با هزینه مناسب، حل مسئلهٔ بهداشت و درمان وسیستم آموزشی‌ای مناسب باشد وجود ندارد و این ازجمله کارهای ما در سال­های آینده است. ما امروز خوشحالیم که اعتماد مردم را به‌دست آورده­ایم، ولی این موفقیت در انتخابات پایان کار ما نیست، بلکه آغازی برای به‌ثمر رساندن امکان‌هایی است که ما با این انتخابات به­دست آورده­ایم.”

کِی میشائیل دانکل، کاندیدا و رهبرحزب کمونیست اتریش پلوس در استان سالزبورگ و در مقام یکی از برندگان انتخابات مجلس استان سالزبورگ، موفقیتی تاریخی به­دست آورده است، زیرا از سال ۱۹۴۵ /  ۱۳۲۴ خورشیدی به بعد این نخستین بار است که حزب کمونیست اتریش نتیجه‌ای دو رقمی در انتخابات مجلس سالزبورگ به­دست می‌آورد.

گفتنی است که پس از کسب این موفقیت بزرگ از سوی حزب کمونیست اتریش پلوس، پیام شادباشی از سوی هواداران حزب تودهٔ ایران در اتریش برای رفقای کمونیست در استان سالزبورگ فرستاده شد که با سپاس و استقبال از سوی رفقای اتریشی روبرو شد. رفقای توده‌ای در پیام تبریک خود ازجمله نوشتند: “موفقیت بزرگ شما پاسخی است به سال­ها کار و فعالیت صادقانهٔ شما برای مردم. ما این موفقیت فوق‌العادهٔ شما را موفقیت خودمان می‌دانیم؛ پیروزی‌ای کوچک که دل‌­های بسیاری را در  جهان و در این زمانه گرم کرد.”

[در نگارش این گزارش از تارنمای حزب کمونیست اتریش پلوس در سالزبورگ بهره‌گیری شده است، با این آدرس: https://www.kpoeplus-sbg.at/starkes_signal_fuer_eine_andere_politik

به نقل از «نامۀ مردم»، شمارۀ  ۱۱۸۲، ۱ خرداد ۱۴۰۲

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا