مسایل سیاسی روز

پیام شادباش هیات سیاسی_اجرایی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) به مناسبت هشتاد و دومین سالگرد تأسیس حزب تودۀ ایران

به رفقای گرامی هیات سیاسی حزب توده ایران


رفقای گرامی!

به پیوست پیام شادباش هیات سیاسی_اجرایی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) به هیات سیاسی حزب توده ایران را به مناسبت هشتاد و دومین سالگرد بنیانگذاری حزب توده ایران برای شما ارسال میداریم.
هیات سیاسی_اجرایی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)

 

رفقای گرامی!

سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) ۱۰ مهر، هشتادودومین سالگرد بنیان‌گذاری حزب تودۀ ایران را شادباش گفته و بدین مناسبت به همۀ اعضا و یاران حزب تودۀ ایران صمیمانه و رفیقانه درود می‌فرستد.

حزب تودۀ ایران از ادامه‌دهندگان راستین جنبش چپ و سوسیالیستی ایران بوده و در زمینۀ آگاهی‌بخشی و سازمان‌دهی لایه‌های اجتماعی مردم کشور، به‌ویژه زنان، کارگران و زحمتکشان برای مبارزه با استعمار و ارتجاع حاکم در راستاى مردم‌سالاری (دموکراسی)، آزادى، عدالت اجتماعى، برابرى و استقرار حاکمیت ملى مبارزه کرده است. خدمات ارزنده و تأثیرات عمیق حزب تودۀ ایران در راستای اهداف و آرمان‌های صلح، آزادی، دموکراسی، عدالت اجتماعی و سوسیالیسم در روندهای اجتماعی و سیاسی طی شده در میهن ما، از بدو تاسیس حزب تودۀ ایران در سال ۱۳۲۰ غیر قابل انکار است. خدمات فرهنگی حزب در یاری‌رسانی به پرورش نسل بزرگ اندیشه‌ورزان، روشنفکران و فرهنگ‌سازان سهم بسیار مهمی در تاریخ اجتماعی و سیاسی در دهه‌های ۲۰ و ۳۰ کشور داشته است.

این واقعیتی است که کشور ما در بزنگاه تحولات سیاسی بین‌المللی حادی قرار دارد و دخالت‌های قدرت‌مند خارجی و توطئه‌های امپریالیسم یار و یاور و مشوق حکومت‌های ارتجاعی داخلی، چه در دوران حکومت سلطنتی و چه در دوران حکومت ولایی جمهوری اسلامی در سرکوب جنبش‌های مترقی و سازمان‌های سیاسی مردمی بوده‌اند. این آفت بر فراز و فرودهای فعالیت حزب تودۀ ایران تأثیر بسیاری داشته است، هم‌چنان که بر فراز و فرودهای فعالیت سازمان ما، سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت). از قِبَل این دخالت‌ها و این توطئه‌ها و این هم‌دستی‌ها حزب شما و سازمان ما رنج‌های فراوانی کشیده و دچار آسیب‌های فراوانی شده‌اند.

جان‌فشانی پر شمار مبارزین نامدار صفوف حزب تودۀ ایران و سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) علی‌رغم هزینه‌های سنگین، ارادهٔ استوار و از جان‌گذشتگی بی‌همتای رفقای توده‌ای و فدایی برای مبارزه در راه آرمان‌های راستین و خواست‌های مردمی آنان را به اثبات رسانیده است. مبارزه و ایستادگی دوشادوش فداییان و توده‌ای‌ها در شکنجه‌گاه‌های جمهوری اسلامی و جان‌بازی در جریان فاجعۀ ملی قتل‌عام جنایت‌کارانۀ زندانیان سیاسی، تجسم‌بخش پیوند تنگاتنگ آنان در مبارزه علیه حکومت ضد مردمی و سفاک ولایی بوده است.

پیوند نزدیک سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) و حزب تودۀ ایران را آرمان‌های مشترک صلح، آزادی، عدالت اجتماعی، مردم‌سالاری (دموکراسی) و سوسیالیسم برقرار کرده است. هم‌سویی در مبارزه برای تحقق این آرمان‌ها و مبارزه برای گذر از شرایط اسف‌بار و بحران‌زدۀ کنونی زیر سیطرۀ حکومت ولایی جمهوری اسلامی و سیاست‌های مخرب و میهن برباد‌ده آن در همۀ عرصه‌های داخلی و خارجی و مبارزه برای استقرار حکومتی بر پایۀ مردم‌سالاری (دموکراسی)، آزادی و عدالت اجتماعی در کشور این پیوند را استحکام می‌بخشد.

امیدبخش و روحیه‌بخش است این‌که مقاومت و رویارویی‌های خستگی‌ناپذیر مردم، در هر جایی که مقدور است، هم‌چنان که در جنبش «زن، زندگی، آزادی» شاهد بودیم، عرصه را برای تحقق سیاست‌های ارتجاع حاکم سد می‌کند. در چنین شرایطی، سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) همبستگی نزدیک با حزب تودۀ ایران را در راه گسترش مبارزهٔ همگانی علیه حکومت ولایی، با همراهی همهٔ نیروهای چپ، عدالت‌خواه، آزادی‌خواه، ملی و مردم‌سالار (دموکرات) کشور، برای تحقق جمهوری غیردینی و متعهّد به مبانی حقوق بشر و اصول دموکراسی و مبتنی بر اراده و آرای آزاد، برابرحقوق و دموکراتیک مردم میهن‌مان را وظیفهٔ سیاسی در دستور خود می شمارد

یک بار دیگرسالگرد بنیان‌گذاری حزب تودۀ ایران را به شما رفقا و همهٔ یاران توده‌ای شادباش می‌گوییم و در راه رسیدن به آرمان‌های انسانی برابری خواهانه و صلح دوستانه و سوسیالیستی برای شما آرزوی موفقیت داریم.

یک‌شنبه، ۹ مهر ۱۴۰۲ (۱ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی)

هیئت سیاسی – اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

به نقل از «نامۀ مردم»، شمارۀ ۱۱۹۲، ۱۷ مهر  ۱۴۰۲

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا